Sparta je v čele

Fotbalisté Sparty Praha se poprvé po roce a půl usadili na čele tabulky Gambrinusligy. V dnešním duelu 14. kola porazili Sigmu Olomouc 1:0 a mají jednobodový náskok před Libercem, který bude hrát v neděli večer v Teplicích. V druhém dnešním duelu zvítězila pražská Slavia na hřišti Zlína 2:1.

fotbal

fotbal | Foto: Jiří Hošek

Před slabší návštěvou se Sparta dlouho nemohla prosadit přes zarputilou Olomouckou obranu. Povedlo se to až těsně před poločasem, když Mauro Lustrinelli prošel na levé straně přes dva obránce a naservíroval míč před bránu Liboru Doškovi. Ten si se šancí poradil a poslal domácí do vedení. Ve druhé půli se hrál oboustraně aktivnější fotbal a olomoučtí fotbalisté mohli vyrovnat. V obou případech však Štěpána vychytal letenský brankář Blažek. Sparta vítězství uhájila a v lize neinkasovala už 692 minut. V rozmezí pouhých tří minut v druhém poločase si zajistili fotbalisté Slavie vítězství 2:1 ve Zlíně. Po brankách Hrdličky a Vlčka ještě stačil předposlední tým tabulky po Činčalově hlavičce snížit, vyrovnat se už ale domácím nepodařilo.

Adam Pražák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít