Sparta náskok neubránila, dál jde Panathinaikos

Fotbalisté Sparty nestačili ve třetím předkole Ligy mistrů na Panathinaikos Atény 0:3. Letenští totiž ani náznakem nezopakovali týden starý výkon z domácího utkání, bojácná hra bez zraněného Řepky neměla šanci na úspěch. Letenští se tak utkají alespoň o postup do nově vzniklé evropské ligy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

AC Sparta Praha | Foto: AC Sparta Praha

I přes slova sparťanských trenérů o útočném fotbale se letenští od prvních minut bránili. Během první desetiminutovky zahrával Panathinaikos hned 4 rohové kopy a Sparta v deseti mužích bránila. Velkou šanci měl ale jako první český tým, když ve čtyřiadvacáté minutě po střele Bergera proletěl míč těsně kolem levé tyče. Ale tlak domácích sílil, po půlhodině hry nadešly špatné chvilky Pamiče. Ten nejprve neuhlídal Moona, který ale hlavou netrefil. Centr Leta trefil v šestatřicáté minutě Cissé, tvrdou hlavičku vytlačil těsně nad břevno brankář Blažek. Další akce Cissého v závěru poločasu sice byly neúspěšné, ale i tak se zelení ještě do poločasu radovali. Centr od levé postranní čáry přizvedl obránce Sarriagi a míč doplachtil přesně ke vzdálenější tyči.

Druhá půle byla přímým pokračováním prvního poločasu, obrana letenských nebyla kompaktní a tak brzo opět inkasovali. Dlouhý centr Karagounise doplachtil k Salpingidisovi, ten s ním doběhl až k brankové čáře a jeho zpětnou přihrávku k penaltovému puntíku uklidil mimo dosah Blažka Katsuranis. V té chvíli postupoval Panathinaikos a styl hry obou mužstev se zrcadlově obrátil. Zdržování sparťanských fotbalistů bylo pryč, ale kombinaci brzdily už pár metrů za půlící čárou nepřesnosti. První střela Sparty na branka tak přišla až v 83. minutě, kdy Kušnír hlavičkoval přímo doprostřed branky. Vstřelený gól by v tu dobu rudým dresům k postupu stačil, ale do čtvrtého předkola nakonec nepostoupily. Jedinečnou možnost totiž dostal v 87. minutě Kalouda, ke kterému se odrazil míč po nepřehledné hlavičkované. Kalouda si balón zpracoval, posunul směrem k brance a z hranice malého vápna ho nepochopitelně přizvedl mimo tři tyče. Z protiútoku hosté vstřelili po důrazném souboji Blažka se Salpingidisem rozhodující gól. Letenští poté rezignovali a mohou být rádi, že rozhodčí neodpískal po zákroku Hubníka na Cissého penaltu. Úspěšná nebyla ani poslední střela zápasu, kdy brankář Blažek naběhl na rohový kop, ale ten si zlumil Katsuranis a devadesátimetrovým odkopem o pár centimetrů minul opuštěnou branku.

Po mdlém výkonu se Sparta utká alespoň o účast v posledním předkole Evropské ligy, kde bude mezi nasazenými týmy.

Panathinaikos Atény - Sparta Praha 3:0 (1:0)
Branky: 45. Sarriegi, 54. Katsuranis, 89. Salpingidis. Rozhodčí: Pedro Proenca - Jose Tiago, Venancio Manuel (všichni Port.). ŽK: Sarriegi, Gabriel - Hoheneder, Blažek. Diváci: 55.000. První zápas 1:3, postupuje Panathinaikos.

Panathinaikos: Galinovič - Moon, Vyntra, Sarriegi, Spyropulos - Karagunis (78. Gabriel), Gilberto Silva, Katsuranis - Leto (75. Simao), Cissé, Salpingidis. Trenér: Ten Cate.
Sparta: Blažek - Kušnír, Hubník, Hoheneder, Pamič - Žofčák, Hušek (79. Kalouda), Vacek, Berger, Zeman (58. Kadlec) - Wilfried (69. Prudnikov). Trenér: Chovanec.