Sparta nezaváhala ani podruhé

Fotbalisté Sparty zvítězili v předehrávce druhého kola Gambrinus ligy v Českých Budějovicích 3:1 a nezaváhali tak ani ve svém druhém ligovém vystoupení. O všechny branky se postarali sparťané, protože gól domácích na 1:2 vstřelil do vlastní sítě útočník Pražanů Michal Pospíšil. První dvě branky zaznamenala Sparta během úvodních třiceti minut zásluhou Mareše a Poborského.

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Sparta měla od začátku zápasu hru pod kontrolou a vypracovala si řadu šancí. V 15. minutě zahrával Poborský roh, Jarošík posunul hlavou míč k Marešovi a ten střelou ze dvou metrů poslal Spartu do vedení. Za čtvrt hodiny zvýšil po krásné akci Sionka se Zelenkou Poborský. Ve druhém poločase utkání zdramatizoval vlastním gólem Pospíšil, ale za pár minut pojistil vedení Sparty Libor Sionko.

České Budějovice - Sparta Praha 1:3 (0:2)