Sparta otočila zápas v Drnovicích

Fotbalisté pražské Sparty odvrátili v Drnovicích další ztrátu bodů v letošním ročníku Gambrinus ligy. V utkání druhého kola zvítězili na hřišti nováčka 3:2 díky gólu Tomáše Juna ve třetí minutě nastaveného času. Domácí přitom vedli po prvním poločase 2:0. Ve druhém dnešním utkání porazila Opava Mladou Boleslav 2:1. Zápas, který se hrál za zavřenými dveřmi bez diváků, rozhodl svým prvním gólem v české lize brazilský útočník Erivelto tři minuty před koncem.

Gambrinus liga

Už v páté minutě neudržel brankář Blažek míč po rohovém kopu a Adamec poslal Drnovice do vedení. Ze šoku se Sparta dlouho nemohla vzpamatovat, její technické akce končily před trestným územím na pozorných obráncích Drnovic. Také druhý gól padl po standardní situaci. Onofrej zatočil míč tak šikovně, že se od sparťana Sivoka odrazil podruhé do hostující sítě. Do druhé půle poslal trenér Straka na trávník Juna místo Meduny a na hře českého vicemistra to bylo znát. Po čtyřech minutách hry se uvolnil na hranici trestného území a směr jeho střely změnil obránce Schindler tak nešťastně, že skončila v síti. Sparta dostala domácí pod tlak a výsledkem bylo Pacandovo vyrovnání v 55. minutě. Jeho střela téměř od levé postranní čáry odskočila po mokrém trávníku rychleji, než očekával brankář Bureš, jenž byl proti vyrovnávacímu gólu zcela bezmocný.

V závěru mohli domácí rozhodnout, ale Holub své dvě stoprocentní šance neproměnil, Ševinský hlavičkoval do břevna. Naopak Jun v nastaveném čase nezaváhla a zařídil Spartě první vítězství v sezóně.

1. FK Drnovice - Sparta Praha 2:3 (2:0)

Branky: 5. Adamec, 45. (+1) vlastní Sivok - 49. a 90. (+3) Jun, 55. Pacanda
Rozhodčí: Matějek - Ondo, Chytil
ŽK: Schindler, Ševinský, Klinka - Pergl, Michalík, Meduna, Jun
Diváci: 4528

Drnovice: Bureš - Ševela, Ševinský, Schindler, Čáp (72. Víšek) - Adamec, Bílek, I. Svoboda (83. Gibala), Onofrej - Klinka (79. Třasoň), Holub. Trenér: Mazura

Sparta: Blažek - Pergl, Homola, Koubský, Čech - Poborský, Zelenka (77. Kováč), Sivok, Michalík (71. Voříšek) - Meduna (46. Jun), Pacanda. Trenér: Straka

Slezský FC Opava - Mladá Boleslav 2:1 (0:0)

Branky: 74. Metelka, 87. Erivelto - 67. Jarolím