Sparta pokračuje v mizerných výkonech

Největší adept na titul O2 extraligy této sezony prohrál i v 15. kole. Pro hokejisty Sparty je to už čtvrtá porážka v řadě. Tentokrát podlehla na ledě Liberce 2:5. V čele tabulky je i nadále pražská Slavia ta si poradila s Moellerem 3:2, když rozhodující branku dal v poslední minutě Vondrka. Nováček ligy, Boleslav, podlehla v Plzni 2:3. Ta tak stále drží jako jediná domácí neporazitelnost.

HC Sparta Praha

HC Sparta Praha | Foto: HC Sparta Praha

Litvínov - Oceláři Třinec 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Oceláři našli velmi rychlou odpověď na úvodní gól domácího týmu a to mělo být pro litvínovské varováním. Však také ještě v 59. minutě prohrávali 2:3, ale potom dokázali otočit výsledek zápasu dvěma góly v rozmezí deseti vteřin.

Branky a nahrávky: 3. Trávníček (J. Černý, Branda), 28. Reichel (Jenáček, Kubinčák), 59. Reichel (Kroupa), 59. V. Hübl (Punčochář) - 5. Peterek (Rangl, Kanko), 15. Melichárek (Kanko, Polanský), 52. Martynek (Peterek, Kanko). Rozhodčí: Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 3468

Znojemští Orli - Geus Okna Kladno 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Poslední tým tabulky doslova vydřel tři body, když udolal bojovníky Kladna, fotbalově, 1:0. První polovina zápasu přinesla zajímavou podívanou leč s oboustranným marným úsilím v útoku. Pak úroveň hry poklesla, jednalo se spíše o boj s málo šancemi a šťastnou koncovkou pro domácí. Utkání rozhodl ve 46. minutě Jaroslav Svoboda.

Branka a nahrávky: 46. J. Svoboda (Selingr, Chvátal). Rozhodčí: Šír - Kalivoda, Pavlovič. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 2048

Vítkovice Steel - Mountfield České Budějovice 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Nápor v úvodních čtyřiceti minutách korunovali brankami Treilla a Klimka. Hosté stihli v poslední části snížit Bílkem, jenomže zcela propadli. Konečný výsledek tak pečetil Krenželok.

Branky a nahrávky: 13. Treille (Kuboš), 28. Klimek (Jurečka), 59. Krenželok (R. Hruška) - 48. Bílek (Mertl, Vak). Rozhodčí: Šindler - Bryška, Chytil. Vyloučení: 3:6. Bez využití. Diváci: 4198

Lasselsberger Plzeň - BK Mladá Boleslav 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)

Západočeši byli jasně půl zápasu lepší a po výhře 3:2 si udrželi domácí neporazitelnost. Boleslavští předváděli 35 minut ustrašený hokej a prohrávali už 0:3. Góly explzeňských Kubeše a Krále střetnutí hodně zdramatizovaly. Tři fauly v posledních minutách, ale hostům znemožnily myslet na vyrovnání.

Branky a nahrávky: 13. Straka (Vlasák, Benák), 29. Adamský (Matějovský), 31. Cartelli (Vampola) - 35. V. Kubeš (Holub, Jindra), 41. R. Král (Sýkora, Kočí). Rozhodčí: Homola - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:11, navíc Dvořák (Plzeň) 10 min. Využití: 1:1. V oslabení: 1:1. Diváci: 5761

Energie Karlovy Vary - RI Okna Zlín 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Domácí vybojovali zasloužené vítězství 3:1. Po většinu zápasu byli aktivnější a zlínský gólman Biegel tak musel být neustále ve střehu. Poprvé kapituloval v 7. minutě, kdy ho Kumstát překonal ve dvojnásobné přesilovce. Druhý gól Energie přidal díky svému důrazu před brankou Skuhravý. Až ve třetí části vykřesal naději pro hosty Záhorovský. Odpověď z hole Kristka, ale definitivně sebrala zlínským na bodový zisk.

Branky a nahrávky: 7. Kumstát (Sailer, Řezníček), 27. Skuhravý (Skladaný), 54. Kristek (Melenovský) - 43. Záhorovský (F. Čech). Rozhodčí: R. Polák - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 5:8, navíc Skuhravý - Balaštík oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 3080

Bílí Tygři Liberec - Sparta Praha 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Severočeši zvítězili hlavně zásluhou 50. extraligové branky bývalého sparťana Petra Nedvěda. Liberečtí nejprve dvakrát neudrželi vedení, na Pletkův gól reagoval Langhammer, na Kašpaříkův Gulaši. Jenže necelých pět minut před koncem se trefil Nedvěd a sparťanskou zkázu ještě dokonali Klimenta a Nedorost. Porážka 2:5 je pro Spartu už čtvrtá v řadě.

Branky a nahrávky: 3. Pletka (Kašpařík), 40. Kašpařík (Jiruš), 56. P. Nedvěd (V. Nedorost, Podkonický), 59. Klimenta (Šachl), 60. V. Nedorost (P. Nedvěd) - 33. Langhammer (Vykoukal, Pöpperle), 47. Gulaši (Vykoukal). Rozhodčí: Fraňo - Čížek, Prchal. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:1. Diváci: 7326

Slavia Praha - Moeller Pardubice 3:2 (0:1, 2:1, 1:0)

Zajímavý zápas vyhráli domácí 3:2. Slavia rozhodla o svém vítězství pouhých 45 vteřin před koncem, kdy se po odraženém puku rychle zorientoval Vondrka. Ten zlomil do té doby nerozhodné skóre. Pardubice byly v úvodu utkání lepší, jenže od druhé třetiny trochu vyklidily pole a Slavia toho s chutí využila.

Branky a nahrávky: 22. Sklenář (Drtina), 28. Kolařík (Kraft), 60. Vondrka (Beránek. D. Hruška) - 6. Starý (Koukal, Havíř), 31. Pivko (Tvrdík). Rozhodčí: Hribik - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 9:6, navíc Divíšek (Pardubice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6689

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít