Sparta porazila Brno a na Baník ztrácí jen tři body

Fotbalisté pražské Sparty zdolali v dohrávce dvanáctého kola Gambrinus ligy Brno 1:0 a na druhém místě tabulky ztrácí na vedoucí Baník Ostrava už jen tři body. Jediný uznaný gól utkání vstřelil v 66. minutě Libor Sionko. Poslední čtvrthodinu navíc dohrávali domácí v deseti bez vyloučeného obránce Petra Johany.

AC Sparta Praha

AC Sparta Praha | Foto: AC Sparta Praha

Sparta měla v prvním poločase jasnou převahu, ale nedokázala proměnit ani vyložené šance. Aktivní byl zejména Lukáš Zelenka, ale ani on výborného brankáře hostů Tomáše Belice nepřekonal. Brno se v první půli dostalo k vážnějšímu ohrožení sparťanské branky až v jejím závěru. Libor Došek dokonce vstřelil gól, ale asistent rozhodčího chybně odmával ofsajd. Porti Musilově zaběhnutí za obranu pak včas zasáhl gólman Blažek.

První minuty druhého poločasu nenabídly přiliš pohlednou hru. Až v 66. minutě vysunul Karel Poborský na pravé straně Sionka a ten přehodil vybíhajícího Belice. Sparta vedla 1:0 a trenér Brna Karel Večeřa reagoval střídáním. Místo Švancary přišel na hřiště Milan Pacanda, který minulé pondělí rozhodl duel s Teplicemi. Aktivitu Brna umocnilo vyloučení obránce Johany, který fauloval právě unikajícího Pacandu. Sparta se nakonec ubránila. V závěru utkání dopravili Brňané podruhé v zápase míč do branky Sparty, ale akci zastavil opět praporek pomezního rozhodčího. I tentokrát bylo jeho rozhodnutí sporné. Na konečném stavu se ale už nic nezměnilo a Sparta tak stáhla náskok Ostravy na rozdíl tří bodů.

Sparta Praha - 1. FC Brno 1:0 (0:0)

Branka: 66. Sionko
Rozhodčí: Jára - Vodička, Zlámal
ŽK: Kováč, Poborský, Blažek - Švancara, Krško, Živný
ČK: 74. Johana (Sparta)
Diváci: 4452

Sparta: Blažek - Pergl, Hübschman, Johana, Labant - Kováč (58. Ježek), Krmaš (87. Němec) - Poborský, Zelenka, Sionko (84. Gluščevič)- Kincl. Trenér: Kotrba

Brno: Belic - Živný, Křivánek, Kotůlek, Krško (90. Belej) - Musil, Schuster (80. Kroupa), Zúbek, Abrahám - Došek, Švancara (64. Pacanda). Trenér: Večeřa