Sparta porazila lídra tabulky

Pražská Sparta přerušila lídrovi O2 extraligy sérii pěti výher v řadě. České Budějovice ve 48. kole podlehly obhájci titulu 0:4. Toho využil druhý celek tabulky, pražská Slavia totiž porazila Zlín 2:0 a stáhla tak náskok na Mountfield na 6 bodů.

Fanoušci HC Sparta Praha

Fanoušci HC Sparta Praha | Foto: HC Sparta Praha

Mountfield České Budějovice - Sparta Praha 0:4 (0:0, 0:1, 0:3)

Sparťané vyhráli na ledě Budějovic 4:0. První třetina byla tvrdá, vyrovnaná a bez branek. Druhou část vyhráli hosté 1:0 zásluhou Melichárka. Ve třetí třetině skórovali pouze Pražané a to: Hlinka, Langhammer a Ton. Jihočeši tentokrát vyšli zcela na prázdno.

Branky a nahrávky: 28. Melichárek (Jerofejevs), 43. M. Hlinka (P. Nedvěd), 44. Langhammer (Netík), 59. Ton (Vykoukal). Rozhodčí: Polák - Čížek, Prchal. Vyloučení: 9:9, navíc Černošek (Sparta) 10 min. Využití: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno)

Slavia Praha - RI Okna Zlín 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

V pěkném utkání domácí vyhráli 2:0. V Sazka Areně byl k vidění atraktivní hokej, kterému ale dlouho scházely branky. Slavia sice měla po většinu zápasu územní převahu, ale Zlín se prezentoval sympatickým výkonem a skvělým Murínem. Výraznou převahu nakonec domácí zužitkovali a vyhráli 2:0.

Branky a nahrávky: 50. J. Novák (Klepiš), 60. Bednář (Kadlec). Rozhodčí: Piechaczek (Něm.) - Kalivoda, Bláha. Vyloučení: 6:7, navíc Sup (Slavia) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4663

Litvínov - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)

Hosté sice většinu utkání vedli, ale nakonec prohráli v prodloužení 2:3. V 7. minutě se trefil nejmladší z Tygrů, Rapáč. Zatímco Liberec držel brankář Pinc, domácí inkasovali po chybě Hübla. O snížení se ve třetí třetině postaral kapitán Reichel a v 55. minutě proměnil trestné střílení, ve vyrovnání, Lukeš. Domácí bodovali podesáté v řadě. Vítězný bonus přidal po pěti sekundách Branda.

Branky a nahrávky: 36. Reichel (Lukeš), 55. Lukeš z trestného střílení, 61. Branda - 7. Rapáč (Dušek), 29. Pabiška. Rozhodčí: Homola - Kabourek, Lhotský. Vyloučení: 8:9, navíc Bahenský a L. Poživil (oba Litvínov) oba 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 6440

Energie Karlovy Vary - Slovan Ústečtí Lvi 5:3 (3:0, 1:1, 1:2)

Domácí získali povinné body za vítězství 5:3. Už v úvodní třetině si Energie zajistila vedení 3:0 a hned po přestávce přidala další gól. Ústí se ale uchránilo hrozícího debaklu podobného tomu z prvního zápasu na varském ledě.

Branky a nahrávky: 4. Dobroň (Kumstát), 8. V. Polák (Pech), 16. Milan Procházka (Němec), 22. Milan Procházka (Kristek), 44. Kumstát (Dobroň) - 30. Janků (Pazourek), 44. Šaffer (Janků), 58. V. Novák (Vágner). Rozhodčí: Husička - Chytil, Bryška. Vyloučení: 8:8, navíc Melenovský (K. Vary) 10 min., A. Novotný (Ústí n.L.) 5 min. a do konce utkání. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3320

Moeller Pardubice - Lasselsberger Plzeň 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Východočeši drží po vítězství 3:1 naději na předkolo play-off. Oba soupeři s vědomím důležitosti bodů, které byly ve hře sázeli především na poctivou defenzívu. Takže moc šancí k vidění nebylo, a když už tak se Lašák s Málkem až na pár vyjímek věděli rady. V prvních dvou třetinách byli o něco lepší domácí. Zlepšený výkon Plzně v závěru už na body nestačil.

Branky a nahrávky: 5. Rolinek (Nikolov), 40. Havíř (Pucher), 60. Cetkovský (Rolinek) - 32. Důras (Cartelli). Rozhodčí: Pešina - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 8:7. Využití: 1:0. Diváci: 7652

Oceláři Třinec - Vítkovice Steel 4:1 (0:0, 0:1, 4:0)

Poprvé v moravskoslezském derby letos neplatí, že byl úspěšnější hostující celek, Třinec přehrál Vítkovice 4:1. Ostravský tým dlouho vedl, Ještě na začátku třetí třetiny o jednu branku zásluhou Hubáčka, ale domácí potom předvedli neuvěřitelný obrat, kdy se během dvou minut a osmnácti vteřin postupně trefili: Tomík, Moravec a Barinka a třinečtí tak zaslouženě zvítězili.

Branky a nahrávky: 44. Martynek (Peterek), 49. Tomík (Výtisk), 51. D. Moravec (Štefanka), 51. P. Barinka (Peterek) - 34. P. Hubáček (Jurečka). Rozhodčí: Minář - Bejček, Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Klimek (Vítkovice) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4012

Znojemští Orli - Geus Okna Kladno 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)

Ve velmi důležitém souboji o play-off, ukořistili tři body po výhře 3:2 domácí. K vidění byl velmi zajímavý a pohledný zápas, v němž byl výsledek dlouho na vážkách. Za sympatický výkon si Orli vítězství zasloužili, ale Kladno dlouho statečně vzdorovalo. V závěrečné třetině odskočili domácí na dvoubrankový rozdíl. Hosté ještě snížili, ale vyrovnat už nedokázali.

Branky a nahrávky: 12. Kucharczyk (Selingr), 29. Kotaška (R. Procházka), 51. R. Procházka (Demel) - 16. Šmach (Ševc), 54. Horna (Bělohlav). Rozhodčí: Turčan - Kis, Padevět. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 3216

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít