Sparta prohrála již popáté v řadě

Kandidáti na titul, pražská Sparta, prožívají v současných dnech jednu z nejhorších sérii sezony. Z vysokého debaklu 1:7 od Liberce se není Sparta schopná vzpamatovat. Každý zápas od té doby prohrála v posledním 44. kole hokejové O2 extraligy podlehli holešovičtí na ledě Třince 1:2 a čelo tabulky se jim nadále vzdaluje. Naopak ve kvalitních výkonech pokračují Východočeši z Pardubic. Ti vyhráli s Kladnem 4:2 a mají stejný počet bodů jako vedoucí Slavia.

HC Sparta Praha

HC Sparta Praha | Foto: HC Sparta Praha

Oceláři Třinec - Sparta Praha 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Slezané důležitou bitvu o playoff zvládli. Přesilovková Výtiskova trefa a pak gólový dodatek Kováčikův zajistili domácím v polovině utkání mírný náskok. Sparta brankou Libora Procházky v oslabení stihla duel zdramatizovat. Na body už však nedosáhla.

Branky a nahrávky: 14. Výtisk (Polanský, D. Moravec), 28. Kováčik (Polanský, Martynek) - 36. L. Procházka. Rozhodčí: Polák - Bryška, Křivský. Vyloučení: 4:8, navíc Pilař 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3632

RI Okna Zlín - Znojemští Orli 3:2 po sam. nájezdech (0:2, 1:0, 1:0 - 0:0)

Znojmu vyšel parádně vstup do utkání, když po trefách Rýgl a Pláška, vedli Orli už 2:0. Berani zvýšeným úsilím dokázali zápas dovést do prodloužení po dvou trefách Noska. O vítězi nakonec rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých jasně dominovali zlínští.

Branky a nahrávky: 23. Nosek (Kollár, Rachůnek), 51. Nosek (Rachůnek, Kollár), rozhodující sam. nájezd Nosek - 5. Rýgl (Meidl), 9. Plášek (Bičánek). Rozhodčí: Šír - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 3:6, navíc Kučný (Zlín) 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 4099

Mountfield České Budějovice - Lasselsberger Plzeň 6:1 (4:0, 1:0, 1:1)

Jihočeši vedli v 9. minutě už o čtyři branky a prakticky bylo o vítězi rozhodnuto. Nápor domácích nezastavilo ani střídání plzeňských brankářů.

Branky a nahrávky: 4. Gulaš (Melichárek), 7. Gulaš (Melichárek, Vydarený), 8. Ptáček (Vak), 9. Kůrka (Gřegořek), 33. Vydarený (Duda), 53. Ptáček (M. Hudec, Šimánek) - 53. Tomas (Cartelli). Rozhodčí: Pešina - Kreuzer, Polonyi. Vyloučení: 7:8, navíc Duda (Č. Budějovice) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5337

BK Mladá Boleslav - Bílí Tygři Liberec 2:5 (1:2, 0:2, 1:1)

Tygři o svojí výhře rozhodli hlavně ve druhé třetině, kdy domácím utekli o tři góly a tenhle náskok už nepustili. Pro Liberec to tak byla už čtvrtá výhra v řadě a dostali se tak v tabulce už na sedmé místo, naopak Mladá Boleslav ztrácí na posledním místě na třinácté Znojmo už pět bodů.

Branky a nahrávky: 11. Král (Kočí), 56. R. Vrbata (Král) - 9. Podkonický (Modrý), 16. Podkonický (Jiruš, Pletka), 29. Nedorost (Klimenta, P. Nedvěd), 33. Pletka (Podkonický, Kašpařík), 41. Víšek. Rozhodčí: Hodek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:7. Bez využití. V oslabení: 0:2. Diváci: 4100 (vyprodáno)

Energie Karlovy Vary - Litvínov 5:1 (3:1, 1:0, 1:0)

Domácí vykročili za vítězstvím jistou nohou hned v úvodu zápasu, kdy korunovali svůj výborný výkon třemi góly. Litvínov se herně pozvedl ve druhé třetině, ale střelecky se neprosadil a to jakoby hosty definitivně zbavilo chuti a iluzí.

Branky a nahrávky: 4. Dobroň (Sailer), 5. Melenovský (Pech), 14. Kristek (Kumstát), 34. Skuhravý (Zaťovič, Němec), 59. Dej (Skuhravý) - 14. Jenáček (Branda). Rozhodčí: Jeřábek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:8. Bez využití. Diváci: 3700

Moeller Pardubice - Geus Okna Kladno 4:2 (2:0, 1:1, 1:1)

V první polovině domácí jasně dominovali, jenže více než dva góly nastřílet nedokázali. Poté kladenští z ojedinělé šance snížili a utkání dostalo jiný rozměr. Místo vyrovnání, ale přišel třetí úder Moelleru a přestože hosté dokázali ještě jednou výsledek zkorigovat, nakonec odjeli s prázdnou.

Branky a nahrávky: 3. Cetkovský (Divíšek, Pivko), 11. Somík (Píša, Čáslava), 39. Somík (Pucher, Zohorna), 49. Starý (Koukal, Kolář I) - 32. Horna (A. Novotný), 43. Frolík. Rozhodčí: Mikula - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 5:6. Využití: 2:1. Diváci: 9610

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít