Sparta se štestím vyhrála v Portu

Fotbalisté pražské Sparty překvapivě zvítězili na hřišti FC Porto 1:0 ve druhém utkání osmifinálové skupiny C Ligy mistrů. Hodně jim ale pomohlo štěstí a střelecká nemohoucnost hostitelů.

Liga mistrů | Foto: UEFA

Prakticky celý zápas se hrál podle not fotbalistů Porta, kteří ale žádnou ze svých příležitostí nedokázali přetavit v gól. V první půli jeden Decův gól vyhlavičkoval Labant a druhý skončil na tyči. Paredesova hlavička šla těsně vedle. Sparta se k ohrožení branky soupeře prakticky nedostala. A to ani ve druhé půli, kdy navíc byli domácí stále nebezpečnější. Šestnáct minut před koncem ale po centru Michalíka neuhlídali Sionka a ten hlavou rozhodl. Tlak Porta v závěru přinesl jen tyč po hlavičce Postigy a Čechův bravurní zákrok při přímém kopu Deca.

Výsledky úterních osmifinále Ligy mistrů:

Skupina C: *FC Porto - Sparta Praha 0:1 (0:0), branka: 74. Sionko, *Real Madrid - Panathinaikos Atény 3:0 (1:0), branky: 41. Helguera, 66. a 72. Raúl.

Skupina D: *Bayer Leverkusen - Deportivo La Coruňa 3:0 (0:0), branky: 64. Zé Roberto, 67. Neuville, 79. Ballack, *Arsenal Londýn - Juventus Turín 3:1 (2:0), branky: 21. a 88. Ljungberg, 28. Henry - 49. vlastní Taylor.

Tomáš Kohout Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít