Sparta se vzpamatovala a roznesla Hradec

Fotbalisté pražské Sparty se otřepali z porážky 0:3 v Blšanech a dnes si spravili chuť na Hradci Králové. Východočechy rozdrtili na jejich hřišti 5:0.

Domácí sice 40 minut drželi naději na bododvý zisk a přežili Jarošíkovu šanci a Holubovo břevno. Hradecký Szabo navíc trefil horní tyč sparťanské branky. Pak ale hradecká zeď zklamala při Papouškově přímém kopu, v 51. minutě tečoval Jarošíkovu střelu za brankáře Karla Novotného Holub a Sparta jasně ukázala, že se "Blšany" opakovat nebudou.

Domácí se pokusili více útočit, v obraně zákonitě nechali soupeři více prostoru a ten toho dokonale využil. Rychlé a pohledné akce gólově zakončovali: podruhé Holub, dále Obajdin a Papoušek.