Sparta si zahraje ve finále Poháru ČMFS

Fotbalisté pražské Sparty postoupili do závěrečného boje domácí pohárové soutěže. Na Letné porazili druholigový Most 2:0. Nebylo ale vše tak jednoznačné, jak napovídá výsledek.

AC Sparta Praha

AC Sparta Praha | Foto: Jan Rosenauer

Nebojácný výkon hostí v druhé půli potěšil i jejich trenéra Luboše Urbana: "Peteřík byl ve dvou čistých ólových šancí. Neproměnil je, nicméně myslím si, že za druhý poločas se nemusíme stydět." Domácí Tomáš Čížek navíc za bezbrankového stavu neproměnil pokutový kop. Podle neúspěšného exekutora se pak Sparta snažila především nepustit hosty do přečíšlení. "Někdy nám to nevycházelo, Most se tam dostával. Ale po druhém gólu jsme hráli už v pohodě," tvrdil Čížek.

Finálový protivníkem Sparty bude lepší z duelu Slavie s Ostravou.