Sparta v Davosu ani podruhé neuspěla

Hokejisté pražské Sparty nedokázali zvítězit ani ve druhém utkání Spenglerova poháru. Tentokrát podlehli ve švýcarském Davosu německému šampiónovi Kolínu nad Rýnem 1:3. Autorem jediného českého gólu byl Daniel Branda. Třetí zápas čeká sparťany v sobotu večer, soupeřem bude tým Kanady.

HC Sparta Praha

HC Sparta Praha | Foto: Jan Rosenauer

Obě mužstva zahájila utkání obezřetně. První střelecké pokusy sice pocházely z hokejek českých hráčů Martince a Havelky, brankář Rogles je však zlikvidoval. Přikryla, který nahradil v brance reprezentanta Břízu otestovali na druhé straně Hicks s Leahym. Pražané pak nevyužili přesilovku a poté sami inkasovali. V závěru první třetiny v přečíslení dva na jednoho Přikryl ještě stačil střelu Norrise vyrazit, špatně pokrytý McLlwain pak ale dorážel do prázdné brány. Sparta až po 85 minutách dokázala v Davosu poprvé skórovat. Autorem branky byl Branda, který střelou švihem našel ze tří metrů skulinku mezi gólmanovými chrániči. Soupeř však okamžitě odpověděl a za čtyři sekundy Širjajev využil početní výhody pěti proti třem. Následnou individuální Kratěnovu akci i nebezpečné střely Brandy a Špaňhela německý brankář kryl. V závěru usilovala Sparta o vyrovnání, ale při power play naopak potřetí inkasovala.

Sparta Praha - Kolín nad Rýnem 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 25. Branda (Jiruš) - 18. McLlwain (Norris, Hicks), 28. Širjajev (Nilsson, Cormier), 60. Nilsson.

Sparta Praha: Přikryl - F. Ptáček, Šrek, Nedvěd, Srdínko, Richter, Jiruš, Nedoma, Jan Hanzlík - Bělohlav, P. Martinec, Žemlička - Kratěna, Broš, Tomajko - Branda, Leška, Kubinčák - Špaňhel, J. Hlinka, Havelka.

Kolín nad Rýnem: Rogles - Lüdemann, Werenka, Mickey, Peacock, Renz, Lamprecht, Širjajev, Nilsson - Norris, Hicks, McLlwain - Hock, Leahy, Morcinietz - Furchner, Lewandowski, Boos - Cormier, Schrepfer, Jocher.

Jana Niklová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít