Sparta vyhrála bez poblémů v Jablonci

Fotbalisté pražské Sparty stále zůstávají jediným týmem první Gambrinus ligy bez porážky. Na hřišti Jablonce, kde letos na jaře prohráli, zvítězili bez větších problémů 2:0 a v čele ligy mají sedmadvacet bodů. Branky vítězů vstřelili Obajdin a Pospíšil. Gólman Blažek neinkasoval už 515 minut.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

V první čtvrthodině byl Jablonec nebezpečnější než Sparta a mohl jít i do vedení. Jenže Mašek trefil jen tyč a Weberův lob dokázal Blažek zneškodnit. Hned z protiútoku Severočeši inkasovali. Jarošík centroval na Obajdina a ten hlavou zajistil Spartě vedení. Ve 33. minutě zvýšil Pospíšil na 2:0 po přihrávce Poborského. Ve druhém poločase se domácí nedostali do vážnějši šance, naopak mohli inkasovat. Hosté ale své šance už nevyužili.

Jablonec - Sparta 0:2 (0:2)
Branky: 26. Obajdin, 33. Pospíšil. Rozhodčí: Jára - Zlámal, Míka. ŽK: Svojtka, Novák - Mareš. Diváci: 3850

Jablonec: Lovásik - Laštovka (65. Michálek), Svojtka, Vít, Čáp - Kordula, Herzán, Novák, Weber (82. Gula) - Vodehnal (61. Majsniar), Mašek

Sparta: Blažek - Grygera, Novotný, Hübschman, Mareš - Poborský, Jarošík, Petráš, Čížek (77. Michalík) - Obajdin (70. Jun), Pospíšil (61. Kincl)