Sparta vyhrála na zlínské Letné a stahuje náskok Slavie

Fotbalisté Slavie mají v čele Gambrinus ligy už jen dvoubodový náskok. Příčinou je vítězství konkurenční Sparty 2:0 ve Zlíně, na tamním stadionu Letná. Další sobotní zápas 17. kola mezi Olomoucí a Bohemians 1905 skončil nerozhodně 1:1.

AC Sparta Praha

AC Sparta Praha | Foto: AC Sparta Praha

Sparta zlomila své 13 let trvající prokletí zlínského stadionu a po trefách Miroslava Slepičky a Kamila Vacka zaslouženě zvítězila. Další šance úřadujícího českého mistra zlikvidoval gólman Zlína Vít Baránek. Jeho spoluhráči zklamali. Předvedli hodně bojácný a místy až naivní výkon, který na sebevědomou Spartu nemohl stačit.

Tescoma Zlín - Sparta Praha 0:2 (0:1)

Branky: 31. Slepička, 50. Vacek. Rozhodčí: Jílek - Pospíšil, Gallo. ŽK: Šmahaj, Kraus - Slepička. Diváci: 5012.

Zlín: Baránek - Zúbek, Kroča, Zbožínek, Penner - Musil (52. Žůrek), Vrtělka, Šmahaj (80. Baranyai), Malár (57. Kraus) - Vyskočil, Pacanda. Trenér: Hoftych.

Sparta: Grigar - Voříšek, Sivok, Řepka, Kadlec - Hušek - Kulič, Vacek (80. Kladrubský), Horváth, Matušovič (76. Kolář, 85. Limberský) - Slepička. Trenér: Bílek.

V utkání dvou rozdílných poločasů mezi Olomoucí a Bohemians 1905 si obě mužstva spravedlivě rozdělila body. V první půli byli lepší domácí. Jejich vedoucí gól vstřelil těsně před přestávkou Michal Hubník prudkou ranou z 22 metrů. Hosté po několika nevyužitých možnostech vyrovnali v 78. minutě. Zmatku v obraně Olomoučanů využil Michal Ordoš.

Sigma Olomouc - Bohemians 1905 1:1 (1:0)

Branky: 45. Hubník - 78. Ordoš. Rozhodčí: Matějek - Ubias, Jiřík. ŽK: Petr - Rezek, P. Hašek, Morávek, Rada. Diváci: 4429.

Olomouc: Drobisz - Jindřišek, Hudec, Škerle, Randa - Bajer, Rossi, Kaščák, Onofrej (77. Janotka) - Petr (71. Bueno), Hubník (85. Melinho). Trenér: Pulpit.

Bohemians 1905: Sňozík - Knakal, Rada, Nikl, Šmarda - Moravec (62. Bálek), I. Hašek, Morávek, P. Hašek (90. Bartek) - Rezek, Ordoš (83. Slezák). Trenér: Busta.

Jan Kaliba Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít