Sparta vyhrála podruhé v sezóně venku

Fotbalisté pražské Sparty se podruhé v sezóně dočkali výhry na hřišti soupeře. V dohrávce 16. kola Gambrinus ligy zvítězili v Mostu 3:0 brankami Zelenky, Matušoviče a Pospěcha. Sparta se naposledy radovala z vítězství v prvním kole v Plzni. Díky dnešnímu výsledku se posunula na deváté místo v lize. Naopak ligový nováček z Mostu prohrál potřetí po sobě a přezimuje na posledním místě.

AC Sparta Praha

AC Sparta Praha | Foto: AC Sparta Praha

První poločas musel festivalem zahozených šancí nezaujatého diváka bavit, ale trenéři museli trnout nad tím, jak propustné jsou obrany jejich týmů. Sparťanskou defenzivu, která je v celé lize vůbec nejhorší, už ve třetí minutě provětral Siegl, ale dlouholetého útočníka Sparty vychytal gólman Blažek. Sparta pak odhodila počáteční ostych a také ona se připomněla v útoku, kde dostal vůbec poprvé v kariéře od začátku utkání šanci mladík Jeslínek. V 11. minutě doběhl pas z hloubi pole, z pravé strany míč naservíroval Zelenkovi, a ten přesným volejem poslal Pražany do vedení. To mohlo být brzy vyšší, ale pokus bývalého mosteckého záložníka Poláčka z brankové čáry vykopl stoper Škerle a po kiksu exsparťana Novotného mířil Slepička jen do brankáře Svobody. Další minuty zase patřily Mostu, který se jednoduše dostával do zakončení. Brzezinovu hlavičku ale na brankové čáře chytil Blažek. Na druhé straně neupěli ve slušných šancích Jeslínek, Šimák ani z trestného kopu Zelenka. Mostu k vyrovnání zase nepomohl ani přízemní pokus Procházky.

Tlak Mostu a jeho touha po vyrovnání sílily po změně stran. Hned z první akce nabídl jedinečnou šanci Čížek volnému Sieglovi, který zblízka hlavičkoval vedle branky. Pasivní sparťané se stahovali až před svou branku a při závarech odvraceli mostecké pokusy, které získaly na nebezpečnosti po příchodu záložníka Pilaře. Hosté už hrozili jen z brejků a po jednom takovém mohli získat klid: po rychlém výpadu Zelenky a nahrávce Matušoviče mířil v 66. minutě jen do tyče Jeslínek. O šest minut později už ale hosté uspěli - Hašek přesně našel Šimáka, ten prodloužil na Matušoviče, který po čtvrthodině pobytu na hřišti přesně trefil opuštěnou bránu. Odevzdaný Most už v závěru Spartu nepotrápil, naopak ve třetí minutě nastavení unikl sparťanský bek Kadlec a po jeho přihrávce Pospěch zvýšil na 3:0. Sparta tak částečně zmírnila zklamání z bídného podzimu, naopak domácí kouč Přemysl Bičovský zřejmě vedl Most naposledy.

SIAD Most - AC Sparta Praha 0:3 (0:1)

Branky: 11. Zelenka, 72. Matušovič, 90+3. Pospěch
Rozhodčí: Královec - Pinkas, Lhoták. ŽK: Novotný, J. Procházka, Škoda - Pospěch, Šimák
Diváci: 2612

Most: Svoboda - Houšť, Novotný, Škerle, J. Procházka - Macek (46. Jendruščák), Škoda (79. Štípek), R. Čížek, Hruška (58. T. Pilař) - H. Siegl, Brzezina. Trenér: Bičovský

Sparta: Blažek - Pospěch, Petráš, Petrouš, Kadlec - Šimák (79. Pergl), Zelenka, Hašek, Poláček - Jeslínek (74. Herzán), Slepička (58. Matušovič). Trenér: Griga