Sparta vyhrála třicáté hokejové derby

4500 diváků přilákalo do Edenu včerejší hokejové derby pražských "S". V této sezóně je zatím úspěšnější Sparta, která vyhrála oba předchozí duely shodně 2:1. Ani tentokrát nebylo k tomuto výsledku daleko. Ještě šest minut před koncem třetí třetiny totiž Sparta vedla právě 2:1. Ovšen domácí kapitán Josef Beránek se rychle zorientoval ve skrumáži před brankou hostů a vyrovnal. V prodloužení pak rozhodl o výhře Sparty 3:2 Jiří Zelenka. Vedoucí tým tabulky tak prodloužil sérii neporazitelnosti už na třináct zápasů v řadě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Extraliga | Foto: Jan Rosenauer

To samozřejmě těší asistenta trenéra Sparty Pavla Hynka i když trochu litoval, že jeho svěřenci nedotáhli utkání do vítězného konce už v normální hrací době. "Mrzí mě, že jsme neudrželi to jednobrankové vedení, na druhou stranu se k nám přklonilo štěstí v prodloužení. Se ziskem dvou bodů jsme maximálně spokojeni."

Jeho protějšek, Vladimír Růžička měl pochopitelně ke spokojenosti méně důvodů, přestože Slávia vlastně poprvé v sezóně získala proti Spartě bod: "V tomto zápasu nám nevycházeli přesilové hry a to rozhodlo."

Třicáté extraligové derby Slavia - Sparta přineslo velmi dobrý hokej s dramatickou koncovku. Spokojenost s úrovní zápasu vyjádřil za oba trenéry Pavel Hynek: "Já si myslím, že derby mělo výbornou diváckou kulisu a úroveň hry byla také dobrá."

Slávia prohrála doma v této sezóne už poosmé. Střelecký průmer má na domácím ledě tři branky na zápas. Důvody proč se Slávia v domácích utkáních většinou prosazuje těžko vidí trenér Růžička jasně: "Samozřejmě sem všichni přijedou bránit, protože s námi počítají. Máme silný tým a soupeři se u nás spoléhají o výhru na jeden nebo dva vstřelené góly."

Rozhodně ale odmítá, že by jeho hráčům nevyhovovalo užší kluziště v Edenu. "Já jsem byl technický hráč a hrál jsem v Bostonu, kde je nejmenší hřiště a vyhovovalo mi to. Na menším hřišti totiž stačí udělat kličku a jste prakticky před brankou a můžete vystřelit. Já myslím, že se hráči na menší kluziště jen vymlouvají." uzavřel trenér Růžička.

Ondřej Prokop Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme