Sparta vyhrála třicáté hokejové derby

4500 diváků přilákalo do Edenu včerejší hokejové derby pražských "S". V této sezóně je zatím úspěšnější Sparta, která vyhrála oba předchozí duely shodně 2:1. Ani tentokrát nebylo k tomuto výsledku daleko. Ještě šest minut před koncem třetí třetiny totiž Sparta vedla právě 2:1. Ovšen domácí kapitán Josef Beránek se rychle zorientoval ve skrumáži před brankou hostů a vyrovnal. V prodloužení pak rozhodl o výhře Sparty 3:2 Jiří Zelenka. Vedoucí tým tabulky tak prodloužil sérii neporazitelnosti už na třináct zápasů v řadě.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Extraliga | Foto: Jan Rosenauer

To samozřejmě těší asistenta trenéra Sparty Pavla Hynka i když trochu litoval, že jeho svěřenci nedotáhli utkání do vítězného konce už v normální hrací době. "Mrzí mě, že jsme neudrželi to jednobrankové vedení, na druhou stranu se k nám přklonilo štěstí v prodloužení. Se ziskem dvou bodů jsme maximálně spokojeni."

Jeho protějšek, Vladimír Růžička měl pochopitelně ke spokojenosti méně důvodů, přestože Slávia vlastně poprvé v sezóně získala proti Spartě bod: "V tomto zápasu nám nevycházeli přesilové hry a to rozhodlo."

Třicáté extraligové derby Slavia - Sparta přineslo velmi dobrý hokej s dramatickou koncovku. Spokojenost s úrovní zápasu vyjádřil za oba trenéry Pavel Hynek: "Já si myslím, že derby mělo výbornou diváckou kulisu a úroveň hry byla také dobrá."

Slávia prohrála doma v této sezóne už poosmé. Střelecký průmer má na domácím ledě tři branky na zápas. Důvody proč se Slávia v domácích utkáních většinou prosazuje těžko vidí trenér Růžička jasně: "Samozřejmě sem všichni přijedou bránit, protože s námi počítají. Máme silný tým a soupeři se u nás spoléhají o výhru na jeden nebo dva vstřelené góly."

Rozhodně ale odmítá, že by jeho hráčům nevyhovovalo užší kluziště v Edenu. "Já jsem byl technický hráč a hrál jsem v Bostonu, kde je nejmenší hřiště a vyhovovalo mi to. Na menším hřišti totiž stačí udělat kličku a jste prakticky před brankou a můžete vystřelit. Já myslím, že se hráči na menší kluziště jen vymlouvají." uzavřel trenér Růžička.

Ondřej Prokop Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme