Sparta vyhrála v lize po třech zápasech

Fotbalisté Sparty poznali po třízápasové pauze, jak chutná ligové vítězství. V utkání 11. kola sice prohrávali s Kladnem 0:1, ale nakonec se radovali z výhry 4:1. Stejně si vedly Teplice, které otočily skóre 0:1 na 4:1 proti Viktorii Žižkov. Druhé výhry v sezóně se dočkali Bohemians 1905, kteří porazili doma Most 1:0. Brno si poradilo s Českými Budějovicemi 2:1 a Plzeň s Olomoucí 2:0.

AC Sparta Praha

AC Sparta Praha | Foto: AC Sparta Praha

Sparťany podporovaly jen necelé čtyři tisícovky diváků, kteří od začátku sledovali velké trápení svých hráčů. Hosté nastoupili bez útočníka Jeslínka, protože v pátek se kluby domluvily, že hostující hráč nebude proti svému mateřskému klubu hrát. Už v deváté minutě se hosté překvapivě dostali do vedení, když se po trestném kopu Dočkala prosadil hlavou Bartoš. Sparta spadla na úplné dno a hráči ztratili na několik minut i zbytek sebevědomí. Kladenští mohou jen litovat, že své další šance nedotáhli do koncovky: ve 13. minutě se řítil Jeslínkův náhradník Semerák na branku, ale nakonec mu zabránil ve střele skluzem Brezinský a podobná akce se odehrála i ve 28. minutě. Sparťané se vzpamatovali ve 38. minutě. Kisel se trefil z pětadvaceti metrů přímo do šibenice. Druhý úder zasadili Kladnu těsně před přestávkou. Ve 43. minutě Limberský centroval před branku, tam brankář Pavlík prohrál souboj s Doškem a odražený míč poslal Pospěch do branky. Po přestávce měla sice hra Sparty do ideálu ještě daleko, ale gólově se prosadil v 74. minutě po dlouhé době Došek a v nastaveném čase Slepička.

Sparta Praha - SK Kladno 4:1 (2:1)

Branky: 38. Kisel, 43. Pospěch, 74. Došek, 90+1. Slepička - 9. Bartoš. Rozhodčí: Jílek - Chytil, Handlíř. ŽK: Matušovič - Dočkal. Diváci: 3911

Fotbalisté Teplic porazili v utkání 11. ligového kola Viktorii Žižkov 4:1. Domácí přitom ještě v poločase prohrávali, v 9. minutě brankář Slavík podběhl centr Straceného z 35 metrů a míč zapadl do branky. Ve druhém poločase Teplice ale zlepšily výkon, Doležal nejprve vyrovnal a poté otočil skóre díky proměněné penaltě. Domácí nakonec přidali ještě další dvě branky zásluhou Fenina a Kroupy.

FK Teplice - Viktoria Žižkov 4:1 (0:1)

Branky: 51. a 62. z pen. Doležal, 67. Fenin, 82. Kroupa - 9. Stracený. Rozhodčí: Kráovec - Filípek, Ardeleánu. ŽK: Ljevakovič - Moughfire, Stracený, Tinga, Kropík, Pilař. Diváci: 3980

Fotbalisté Brna se na výhru nad Českými Budějovicemi pořádně nadřeli. Domácí hráli 70 minut přesilovku poté, co byl vyloučen obránce Horejš. Díky brankám Aleše Besty a Luboše Kaloudy vyhráli Brňané 2:1. Hlavně ve druhém poločase ale hosté sehráli vyrovnanou partii, gól na 1:2 ale vstřelil až sedm minut před koncem Jaroslav Černý.

1. FC Brno - SK Dynamo České Budějovice 2:1 (1:0)

Branky: 10. A. Besta, 75. Kalouda - 83. Černý. Rozhodčí: Příhoda - Zlámal, Hrubeš. ŽK: Holek, Besta, Pacanda - Peroutka, Homoláč. ČK: 20. Horejš (ČB). Diváci: 2120

Neporazitelnost olomouckých fotbalistů v první fotbalové lize po pěti zápasech skončila. Hanáci dnes prohráli v duelu 11. kola v Plzni 0:2, když si nejprve v 57. minutě vstřelil vlastní gól Tomáš Randa a v nastaveném čase výhru Západočechů zpečetil Marek Jarolím. Olomoucký brankář Drobisz tak po dlouhých 462 minutách inkasoval.

FC Viktoria Plzeň - Sigma Olomouc 2:0 (0:0)

Branky: 57. vlastní Randa, 90.+1 Jarolím. Rozhodčí: Kovařík - Goňa, Vysloužil. ŽK: Vrzal, Psohlavec - Kaščák, Hubník, Hudec. Diváci: 2861

Fotbalisté Bohemians 1905 porazili v 11. ligovém kole v důležitém souboji dvou nejhorších týmů tabulky Most nejtěsněji 1:0 a po třech porážkách za sebou se dočkali zisku bodů. Díky přesné hlavičce stopera Pavla Lukáše se "klokani" odpoutali ze dna tabulky, kam poslali svého dnešního soupeře.

Bohemians 1905 - SIAD Most 1:0 (1:0)

Branka: 3. Lukáš. Rozhodčí: Franěk - Hojsík, Košec. ŽK: Lukáš. Diváci: 6225

11. kolo pokračuje večerním zápasem mezi Baníkem Ostrava a Mladou Boleslaví. Zítra se dohraje duelem v Liberci, kde domácí Slovan nastoupí proti vedoucímu týmu tabulky, pražské Slavii.