Sparťané jen remizovali v dohrávce s Libercem

Fotbalisté Sparty Praha už potřetí v jarní části sezony nedokázali na vlastním hřišti vstřelit gól a po bezbrankové remíze s Libercem se jim opět vzdálila možnost obhájit mistrovský titul. Jednobodový zisk je sice posunul na třetí místo tabulky, jenže tam mají sedmibodový odstup od vedoucí Ostravy a jednobodovou ztrátu na druhou Slavii.

AC Sparta Praha

AC Sparta Praha | Foto: AC Sparta Praha

Sparta nepotvrdila výkon z minulého vítězného zápasu v prestižním derby na Strahově a na domácím trávníku opět marně dobývala branku soupeře. Pouze Junova nepřesná střela z druhé minuty mohla snést měřítko, ale pak se už domácí utápěli v nepřesnostech a individuálních pokusech bez nápadu. Jejich ofenziva se smrskla na nakopávané míče, které před malými sparťanskými útočníky hostující stopeři bezpečně odvraceli do bezpečí.

Hosté brzy vycítili, že domácí nejsou ve své kůži, a podnikali do domácí obrany čím dál slibnější kontry vedené přízemními kombinacemi. Zvláště v závěrečné čtvrthodině prvního poločasu si vypracovali několik příležitostí. Ve třicáté minutě se vyznamenal poprvé Kouba, který nadvakrát zneškodnil pokusy osamoceného Kisela. Ještě žhavější chvíle připravil domácímu gólmanovi o šest minut později Došek, jenže ani on proti zkušenosti neuspěl.

Sparta takřka celý druhý poločas strávila na soupeřově polovině, ale bez valného úspěchu. Stereotypní hra s vysokými centry neměla velkou naději na úspěch, přesto v ní domácí vytrvali až do definitivního konce. Další dvoubodová ztráta jim znovu přivřela dveře k případné obhajobě titulu a Letnou se neslo skandování fanoušků "Kotrba ven". Výsledek:

Sparta Praha - Slovan Liberec 0:0 Rozhodčí: Beneš - Vodička, Filípek. ŽK: Hübschman, V. Gluščevič, Johana, Poborský - Lukáš. Diváci: 6824

Sestavy: Sparta: Kouba - Pergl, Hübschman, Johana, Labant (46. V. Gluščevič) - Poborský, Kováč, Sivok (84. Voříšek), Michalík - Jun, Štajner (79. Baranek). Trenér: Kotrba; Liberec: Hauzr - Pilný, Valachovič, Lukáš, Janů - Holeňák, Kisel, Langer, Hodúr (75. Hamouz) - Hološko (73. Ančic, 90. Slepička), Došek. Trenér: Griga