Sparťané na úvod Spengler Cupu podlehli domácímu Davosu

V úvodním utkání hokejového Spengler Cupu podlehli hráči pražské Sparty domácímu Davosu 0:2. První gól vstřelil na konci úvodní třetiny Paterlini, pojistku přidal v závěru druhé části Rizzi. Ve druhém dnešním utkání Spengler Cupu se od 20 hodin a 45 minut střetne tým Kanady s Kölnem. Hráči TPS Turku vstoupí do turnaje zítra.

HC Sparta Praha | Foto: Jan Rosenauer

Sparta byla na začátku aktivnější a už v páté minutě měl šanci Žemlička, ale svůj samostatný nájezd neproměnil. Hned vzápětí nebezpečně vypálil z prostoru mezi kruhy Kratěna, ale i jeho pokus zlikvidoval pozorný gólman Weibel. Potom Sparta polevila a v závěru první třetiny poprvé inkasovala. Juhlin poslal přihrávku zpoza branky na Paterliniho a Bříza kapituloval po přesné střele mezi betony. Nápor domácích hokejistů pokračoval i v druhé třetině. V páté minutě trefil Fisher tyč. Sparta se sice oklepala a dokázala si rovněž vytvořit tlak, ale nedařilo se jí v koncovce. Soupeř se naopak prosadil. Druhý gól přidal v patnácté minutě Rizzi, který šikovně tečoval střelu obránce Hällera od modré čáry. Trápení Sparty pokračovalo i v závěrečné třetině, v níž už Davos vývoj utkání kontroloval.

HC Davos - Sparta Praha 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 19. Paterlini (Juhlin), 35. Rizzi (Häller).