Sparťané zase jen remizovali, Zlín porazil Synot

Fotbalisté pražské Sparty pouze remizovali v utkání 20. kola Gambrinus ligy s Olomoucí a připsali si další nepříjemnou ztrátu v boji o titul. Obhájci titulu zůstali na třetím místě za Ostravou a Slavií, které mají zápasy 20. kola ještě před sebou a mohou se letenskému týmu vzdálit. Zlín zvítězil nad Synotem 2:0.

Gambrinus liga

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Výkony v posledních zápasech se odrazily nejen na nízké letenské návštěvě, ale i na psychice domácího týmu. V něm se od první minuty neobjevil Lukáš Zelenka, kterého sužovaly střevní problémy. Sparťané sice v týdnu slibovali velké nasazení, ale na hřišti hned v první minutě Labant jen sledoval, jak Vyskočil uniká po jeho straně a centruje střílejícímu Reiterovi, který mířil nad. Až na konci první čtvrthodiny hru domácích oživilo několik akcí Poborského, které přinesly i první šance. Jenže Michalíkovu zpětnou přihrávku od brankové čáry nedokázal nikdo zachytit a na následné rány Poborského i Labanta pohotově reagoval brankář Vaniak.

To bylo od Sparty až do přestávky všechno a trenér Kotrba dokonce musel sáhnout ještě před odchodem do kabin po Zelenkovi, který nahradil Labanta. Teprve příchod letenského špílmachra trochu vylepšil nesourodý herní projev domácích. Zelenka se předvedl ve 48. minutě pohotovou střelou z voleje, kterou stačili hostující obránci odvrátit na roh. Sparťanská aktivita sice stále narůstala, ale na skóre to nemělo žádný vliv. Od domácích se odklonilo i štěstí, když Poborského trestný kop v 57. minutě skončil na spojnici a o minutu později Jun po Michalíkově uvolnění nastřelil tyč.

Výsledek:

Sparta Praha - Sigma Olomouc 0:0
Rozhodčí: Jára - Tulinger, Talpa. ŽK: Johana, Hübschman - Reiter. Diváci: 4011

Sestavy: Sparta: Blažek - Pergl, Hübschman, Johana, Labant (37. Zelenka) - Poborský, Voříšek (51. V. Gluščevič), Kováč, Michalík - Jun (79. Baranek), Štajner; Olomouc: Vaniak - R. Hubník (87. Krajčovič), Hudec, Kučera, Caha - Vyskočil, Zbožínek, Špiláček, Glos - Babnič, Reiter (63. Ševela)

Tescoma Zlín - 1. FC Synot 2:0 (2:0)
Branky: 7. Nehoda, 38. Švach. Rozhodčí: Řehoř - Krátký, Kumstát. ŽK: Červenka, Janíček, Nehoda, Švach - Rajnoch. Diváci: 2554

Sestavy: Zlín: Baránek - Vidlička, Janíček, Koubský, Hubáček - Červenka (90. Vrtělka), Švach, Lasota (74. Novosad), Dobeš - Mucha, Nehoda (83. Mokrejš). Trenér: Mareček; Synot: Kováč - Rajnoch, Palinek, Čoupek - Petržela (46. Pavlík), Abrahám, Polách, Činčala, Ivana (46. Zbožínek) - Nezmar, Stajič (64. Meduna). Trenér: Jarolím