Sparťanská série bez porážky pokračuje

Fotbalisté Sparty zvítězili v předehrávce jedenáctého kola nad Viktorií Žižkov 2:0 a i nadále jsou jediným týmem v Gambrinus lize, který ještě neokusil hořkost porážky. O branky vítězů se postarali Jiří Jarošík a Michal Pospíšil. Sparta vede ligu se čtyřiadvacet body, Žižkov je šestý.

Gambrinus liga | Foto: Jan Rosenauer

Sparta měla po celý zápas převahu a na výhru se moc nenadřela. Prvních třicet minut se na Letné nic zajímavého nedělo. Sparťané byli sice aktivnější, ale nedokázali si vypracovat vážnější příležitost. Až ve 34. minutě se Poborský dostal do pokutového území, v pádu stačil přihrát volnému Jarošíkovi, který poslal přesnou střelou českého vicemistra do vedení. Zlomový moment zápasu přišel krátce po přestávce. Poborský poslal do útoku Pospíšila a ten zajistil Spartě dvoubrankové vedení. Žižkov si za celý zápas nevytvořil gólovou šanci a Spartě cestu za třemi body hodně usnadnil. Brankář domácích Jaromír Blažek neinkasoval už 425 minut.

Sparta Praha - Viktoria Žižkov 2:0 (1:0)
Branky: 34. Jarošík, 46. Pospíšil. Rozhodčí: Vidlák - Vodička, Talpa. ŽK: Chihuri, Sabou (oba Žižkov). Diváci: 6475.

Sparta: Blažek - Grygera, Novotný, Hübschman, Mareš - Poborský (87. Kincl), Jarošík, Petráš, Čížek (72. Michalík) - Obajdin, Pospíšil (77. Jun)

Žižkov: Kučera - Buryán (72. Vávra), Mlejnský, Klimpl, Šmarda - Ščasný, Sabou, Pikl, Janoušek - Chihuri (64. Lička), Stracený (85. Šebesta)

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít