Spojené státy přes Mexiko do čtvrtfinále

Dalším čtvrtfinalistou fotbalového mistrovství světa se staly Spojené státy. V zápase proti Mexiku díky vynikající efektivitě v zakončení vyhrály 2:0 a ve čtvrtfinále je čeká Německo. Mexičanům nebyla nic platná trvalá převaha v utkání a po suverénním vítězství v základní skupině se s turnajem loučí.

MS ve fotbale 2002

Američané šli do vedení už v 8. minutě po brance McBridea. Mexičané měli po celý zápas více ze hry, ale byli to znovu fotbalisté Spojených států, kteří skórovali. V 65. minutě přidal pojistku Landon Donovan. Dvě minuty před koncem se ještě za hrubý faul nechal vyloučit Mexičan Marquez. Američané se po vítězství 2:0 radují z postupu do čtvrtfinále, kde je čekají Němci.

Mexiko - USA 0:2 (0:1)

Branky: 8. McBride, 65. Donovan.

Rozhodčí: Melo Pereira - Matos (oba Port.), Bereuter (Rak.). ČK: 88. Marquez (Mex.). Diváci: 36.380.

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít