Hasíme požár, který už je poměrně hodně veliký, říká Neusser o návratu dětí ke sportu po pandemii

Je odvážné tvrdit, že už máme koronavirové období za sebou, ale třeba návrat dětí ke sportu a otevřená hřiště naznačují, že se snad blýská na lepší časy. Jen škoda, že už na těch hřištích není tak plno jako dřív. Vždyť se řada chlapců a dívek úplně přestala věnovat pohybovým aktivitám, řada z nich trpí obezitou, a i proto Asociace krajů a Český olympijský výbor uspořádaly konferenci na téma podpora mládeže v regionech.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový předseda Národní sportovní agentury, Filip Neusser. | Foto: René Volfík | Zdroj: iROZHLAS.cz

„I teď jsem se dostala do přímého kontaktu s dětmi, které člověk po tom roce ani nepozná. Neklademe nějaký důraz na to, aby byly děti hubené, jde o to, aby byly zdravé a sportovaly. Strašně mě to šokovalo,“ přiznává Eva Samková.

Přehrát

00:00 / 00:00

„60 % základních škol nemá sportoviště, která jsou přizpůsobená,“ říká Filip Neusser. Více v příspěvku Davida Nyče

I olympijská vítězka ve snowboardcrossu Eva Samková se ve velkém sále v nové budově Národního muzea zapojila do diskuse o tom, jak rozhýbat mládež. A i ji zarazila prezentace s výsledky výzkumů, podle kterých se po tom několikaměsíčním lenošivém období minimálně 20 % dětí ke sportu vůbec nevrátilo.

Ale předseda Národní sportovní agentury vytahuje i jiná čísla, a na ta přitom pandemie koronaviru neměla zásadní vliv.

„Nejenom že 60 % základních škol nemá sportoviště, která jsou přizpůsobená, ale vlastně i mateřské a střední školy nemají prostory. Národní sportovní agentura bude vyhlašovat nový program právě na podporu té základní infrastruktury,“ říká Radiožurnálu Filip Neusser, šéf Národní sportovní agentury.

Hospodaření Hniličkovy agentury: jedna stránka prezentace za 12 tisíc, přezutí pneumatik 40 tisíc

Číst článek

Před tiskovou konferencí na plátně svítil nápis „Někdy je potřeba nějaký virus, aby se všichni dali dohromady“. S ním Neusser souhlasí.

„To je to, co jsem na konferenci řekl. Toto téma tu bylo dlouho. V minulosti byl sport hrozně podhodnocován. My přicházíme jako hasiči a hasíme nějaký požár, který už je poměrně hodně veliký,“ popisuje Neusser, který prý má představu o tom, jak tenhle požár na školách uhasit a jak polít mládež živou vodou.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme