Sprinty v Novém Městě vyhráli Northug a Follisová

Norský běžec na lyžích Petter Northug a Italka Arianna Follisová vyhráli novoroční sprinty volnou technikou v Novém Městě na Moravě. Patý díl závodů Tour de Ski nevyšel českým reprezentantům. Aleš Razým i Kamila Rajdlová vypadli ve čtvrtfinále. Další čeští zástupci neprošli kvalifikací. Byl mezi nimi také Lukáš Bauer, kterému patří v celkovém pořadí Tour patnácté místo.

Lukáš Bauer

Lukáš Bauer | Foto: Ministerstvo vnitra ČR

Follisová navázala na pondělní vítězství ve sprintu v Praze. Tentokrát porazila na 1,2 kilometru dlouhé trati ve finiši Slovinku Petru Majdičovou, která až do pondělního pražského závodu vyhrála všechny sprinty v letošním ročníku Světového poháru. Northug vyhrál před krajanem a vítězem pražského sprintu Torem Arnem Hetlandem. Třetí byl Ital Cristian Zorzi.

Z českých běžců postoupili z kvalifikace do hlavního závodu Aleš Razým a Kamila Rajdlová. Ve čtvrtfinále měl český reprezentant smůlu, když vypadl po nezaviněné kolizi s Italem Pillerem Cotrerem. Ten při sjezdu upadl a připletl se Razýmovi do cesty. Rajdlová skončila pátá ve svém čtvrtfinále.

Lukáš Bauer opět dokázal, že sprint není jeho silnou stránkou. V kvalifikaci skončil na 49. pozici a v celkovém hodnocení Tour mu patří patnácté místo. Před závěrečnými dvěma závody v italském Val di Fiemme ztrácí téměř dvě minuty na vedoucího Švýcara Daria Colognu.

V Tour de Ski už nepokračuje vítěz prvního ročníku Tobias Angerer z Německa. Před novoročním sprintem odstoupil kvůli silnému nachlazení.

Tour de Ski pokračuje v sobotu ve Val di Fiemme závody klasickou technikou s hromadným startem - ženy čeká 10 kilometrů, muži poběží 20 kilometrů.

Sprint volnou technikou, muži:

1. Northug 2:08,2, 2. Hetland (oba Nor.) -0,2, 3. Zorzi (It.) -0,5, 4. Dahl (Nor.) -1,0, 5. Cologna (Švýc.) -1,7, 6. Čebotko (Kaz.) -2,5, ... 21. Razým, 49. Bauer, 50. Šperl, 58. Magál

Průběžné pořadí Tour de Ski (po 5 ze 7 závodů):

1. Cologna 1:26:02,4, 2. Ročev (Rus.) -23,5, 3. Rönning (Nor.) -32,5, 4. Northug -48,5, 5. Teichmann (Něm.) -55,9, 6. Dahl -1:16,0, ... 15. Bauer -1:51,7, 39. Šperl -4:14,4, 43. Razým -4:27,0, 45. Magál -5:21,7

Sprint volnou technikou, ženy:

1. Follisová (It.) 2:22,6, 2. Majdičová (Slovin.) -0,5, 3. Saarinenová (Fin.) -0,8, 4. Genuinová (It.) -1,1, 5. Procházková (SR) -5,3, 6. Longaová (It.) -8,0, ... 24. Rajdlová

1. Saarinenová 59:30,4, 2. Kuitunenová (Fin.) -13,8, 3. Björgenová (Nor.) -37,0, 4. Majdičová -44,1, 5. Follisová -52,8, 6. Kowalczyková -1:33,8, ... 30. Rajdlová -5:30,0