St. Louis porazil ve třetím utkání Colorado

Ve finále Západní konference NHL zvítězil St. Louis na vlastním ledě nad celkem Colorada 4:3. Vítěznou branku vstřelil v 11. minutě druhého prodloužení Scott Young. V sérii vede Colorado už jen 2:1 na zápasy.

Domácí vstoupili do zápasu úspěšně, už v šesté minutě vedli po dorážce Chavanova. Colorado ale do tří minut brankami Bourqua po nahrávce Hejduka a Hinoteho vyrovnalo. Ve druhé třetině se vyznamenali brankáři Turek (St. Louis) a Roy (Colorado), kteří zneškodnili všechny šance soupeře. Domácí vyrovnali skóre v 51. minutě po střele Mellanbyho, ale za Colorado odpověděl vzápětí Messier. St.Louis se nakonec podařilo vynutit si prodloužení, šest minut před koncem normální hrací doby se trefil Mayers.

O vítězi nejdelšího utkání letošních bojů o Stanleyův pohár rozhodla až 11. minuta druhého prodloužení. Po přihrávce Pierra Turgeona se k puku dostal Scott Young, který střelou zápěstím překvapil výborného Roye v brance hostí. Stav finálové série je 2:1 pro Colorado

Výsledek třetího zápasu finále: St. Louis - Colorado 4:3 v prodl. (1:2, 0:0, 2:1 - 0:0, 1:0)

Branky: 6. Chavanov, 51. Mellanby, 55. Mayers, 91. Young - 7. Bourque (Hejduk), 9. Hinote, 53. E. Messier

Střely na branku: 60:33.

Diváci: 19.897.

Stav série: 1:2

Marcel Pencák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít