Stáje F1 připravují vlastní seriál

Osm týmů Formule 1 už začalo s přípravami nové, vlastní série závodů. Důvodem jsou neshody s Mezinárodní automobilovou federací (FIA), která změnila podmínky pro příští ročník mistrovství světa. Nespokojenost stájí Ferrari, McLaren, Renault, Toyota, BMW Sauber, Brawn GP, Red Bull a Toro Rosso je především s volitelným maximem rozpočtu ve výši 40 milionů liber.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Formule 1 Renault | Foto: Jan Říha

Zavedení rozpočtového stropu by mělo do Formule 1 přivést nové týmy, protože by zároveň zajišťovalo technologické výhody. Například rozpočet stáje Ferrari je ale několikrát vyšší a pro úspory by musela začít propouštět své zaměstnance. Ze stávajících stájí Formule 1 se do dalšího ročníku přihlásili zatím pouze Williams a Force India.

"Je to velké vyhrocení situace, které může znamenat konec formule jedna," řekl v Ranním interview Radiožurnálu zástupce šéfredaktora časopisu Formule Vladimír Rybecký. "Hvězdy minulých let jako Michael Schumacher nebo Nicky Lauda jsou tou situací překvapeni až zhnuseni."

Stájím Ferrari, Red Bull a Torro Rosso navíc hrozí soud, protože s FIA mají smlouvu na účast v příští sezóně světového šampionátu.

"Řešení jsou dvě. Buď zasáhne Bernie Ecclestone, promotér F1 a majitel komerčních práv. a situace se nějakým způsobem urovná. To znamená že jim nabídne mnohem více peněz a dospějí k dohodě. Nebo skutečně vznikne nový šampionát, který se bude jmenovat jinak a teoreticky má i šanci na úspěch." uvedl Rybecký.

Celé Ranní interview Radiožurnálu se zástupcem šéfredaktora časopisu Formule Vladimírem Rybeckým najdete v RÁDIU NA PŘÁNÍ.

Umíte si představit Formuli 1 bez týmů jako jsou např. Ferrari, McLaren a Brawn GP? Hlasujte v naší anketě!

Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme