Staronovým lídrem se staly Vítkovice

Po 30. kole hokejové O2 extraligy usedly na trůn tabulky opět Vítkovice. Ty vyhrály ve Zlíně 6:1 a díky lepšímu skóre se dostali před Litvínov. Severočeši totiž odjíždějí z Budějovic s výraznou prohrou 1:5. Mountfield tak pokračuje ve svém postupném odlepování ze spodku tabulky.

HC Vítkovice Steel

HC Vítkovice Steel | Foto: Telefónica O2

Energie Karlovy Vary - Lasselsberger Plzeň 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0)

Hosté se ujali vedení v 25. minutě díky využité přesilovce. Hráči Energie se hodně nadřeli na to, aby se tváří v tvář s pozorně bránícímu soupeři dostali ke srovnání na 1:1. Druhý bod pro domácí tým zajistil v samostatných nájezdech Kristek.

Branky a nahrávky: 44. Skladaný (Řezníček, Pech), rozhodující sam. nájezd Kristek - 25. Fabuš (Vlasák). Rozhodčí: Homola - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 6:6. Využití: 0:1. Diváci: 4040

Moeller Pardubice - Znojemští Orli 3:2 (1:1, 0:0, 2:1)

V prvních dvou třetinách neměl hokej bohužel extraligové grády, zlepšení přišlo v poslední části hry. Moeller dokázal využít dvě přesilovky, hosté vzápětí snížili, ale na zisk bodů už nedosáhli.

Branky a nahrávky: 13. Čáslava (Píša), 47. Somík (Divíšek, Pivko), 50. Starý (Koukal, Kolář I) - 8. R. Procházka (Demel, Svoboda), 51. Kucharczyk (Bičánek, Meidl). Rozhodčí: Hradil - Chytil, Pavlovič. Vyloučení: 4:7. Využití: 3:0. Diváci: 8640

Mountfield České Budějovice - Litvínov 5:1 (3:0, 1:0, 1:1)

Domácí pokračovali ve zlepšených výkonech. Porazili Litvínov 5:1. Už za dvanáct minut budějovičtí nastříleli tři branky a prakticky rozhodli o osudu zápasu. V brance Mountfieldu se vydařenými zákroky blýskl Jakub Kovář, který zaskočil za Romana Turka.

Branky a nahrávky: 5. Kůrka, 5. Gulaš (Hřebejk), 12. Gřegořek (Huml), 31. Huml (M. Hudec), 47. Huml (Melichárek, M. Hudec) - 48. Reichel (J. Černý, Lukeš). Rozhodčí: Fraňo - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 5:7, navíc Veselý - Reichel oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 5350

Oceláři Třinec - Bílí Tygři Liberec 5:2 (3:2, 0:0, 2:0)

Utkání dvou neúspěšnějších mužstev z posledních šesti zápasů nabídlo dobrý hokej a také vítězství Třince 5:2. K tomu také pomohly dvě využité přesilovky domácích, když byl v obou případech vyloučen liberecký kapitán Jaroslav Modrý.

Branky a nahrávky: 4. Balej (Polanský), 11. Peterek (D. Květoň, Martynek), 20. Sekeráš (Peterek), 48. D. Moravec (Balej), 58. Kanko (Polanský) - 14. Pletka (Kašpařík), 16. Klimenta (Pabiška). Rozhodčí: Polák - Čech, Dřínovský. Vyloučení: 4:6, navíc Podkonický (Liberec) 10 min. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3276

RI Okna Zlín - Vítkovice Steel 1:6 (1:1, 0:3, 0:2)

Berani se sice už v 8. minutě dostali brankou Míky do vedení, ale hned za minutu srovnal Klimek. Rozhodnutí přišlo v průběhu osmi minut prostřední části, kdy se trefili Hruška, Jurečka a Burger.

Branky a nahrávky: 8. Míka (Kučný) - 9. Klimek (Krenželok, Burger), 26. R. Hruška (Petrovický), 30. Jurečka (Kuboš, R. Hruška), 34. Burger (Krenželok, Klimek), 42. Burger (Trnka, Ondřej), 50. Varaďa (Štefanka). Rozhodčí: Turčan - Lhotský, Pouzar. Vyloučení: 7:12. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4218

BK Mladá Boleslav - Geus Okna Kladno 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

Efektivní hosté se díky Tomajkovi a Divišovi se dostali do dvoubrankového vedení, které ale smazal domácí hrdina Tomáš Sýkora. Obě branky dal v přesilovce a tu druhou navíc při powerplay a hře 6 proti 4. Aktivnější Boleslav dovedla utkání až k samostatným nájezdům. Při těch se jí také povedlo smazat dvougólové manko a díky Tomáši Nouzovi vyhrála 3:2.

Branky a nahrávky: 37. Sýkora (Mocek), 59. Sýkora (Benda, Tomas), rozhodujicí sam. nájezd Nouza - 5. Tomajko (Bělohlav), 32. Diviš (Nádašdi, Tomajko). Rozhodčí: Minář - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. Diváci: 3260

Pavel Tojšl Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít