Startuje nejvyšší fotbalová soutěž

Fotbalová Gambrinus liga začíná dnes v devatenáct hodin zápasem Teplice - Sparta. Tímto utkáním odstartuje možná přelomový ročník nejvyšší domácí soutěže. Fotbal má totiž nové vedení, v čele je bývalý slavný reprezentant Ivan Hašek, a staly se i další změny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fotbal | Foto: Fotobanka PhotoRack

Například dlouholetý předseda disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu Alexander Karolyi byl ve funkci nahrazený Jiřím Goldou.

Nový mistr ligy a vítěz Ondrášovka cupu si poprvé zahrají v prvním Superpoháru ČMFS. Za kritiku rozhodčích po zápase už nebudou aktéři utkání pokutování. Kdo obdrží v zápase červenou kartu pod dvou žlutých kartách, má automaticky stop v následujícím zápase. Takový je výtažek legislativních změn, s kterými odstartuje ročník 2009/2010 Gambrinus ligy.

Do milionářské Ligy mistrů bude mít možnost postoupit pouze vítěz. V nejvyšší soutěži proti sobě nastoupí dva týmy s podobným názvem. Bohemians Praha a Bohemians s přívlastkem 1905. V lize se představí víc jak sto cizinců.

Ještě mnoho dalších aspektů by mělo přilákat diváky do hledišť fotbalových stadionů. Na jejich bezpečnost myslí nové svazové vedení také. Nově byla zřízena komise zabývající se prevencí proti extremismu, rasismu a chuligánství na fotbalových stadionech.

Přečtěte si také:
Pavel Mokrý se zříká odpovědnosti za případně zjištěné nepravosti
Bývalého šéfa ČMFS Pavla Mokrého zadržela policie
Ivan Hašek je předsedou Českomoravského fotbalového svazu
Ivan Hašek chce udělat pořádek v českém fotbale
Fotbalovému svazu se nelíbí novela zákona o podpoře sportu

Myslíte si, že změny ve vedení fotbalového svazu se odrazí na úrovni právě začínající ligy? Hlasujte v naší anketě!

Petr Kadeřábek, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme