‚Pro každého by to měla být čest, převzít vyznamenání.‘ Zeman ocenil pět sportovců

Celkem pět českých sportovců vyznamenal Miloš Zeman medailí Za zásluhy. Ocenění získal jako pátý fotbalista v historii České republiky Petr Čech. Dalšími oceněnými byli lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, tenisté Helena Suková, Radek Štěpánek a Petra Kvitová.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Radek Štěpánek na Pražském hradě | Foto: Ondřej Deml | Zdroj: ČTK

Miloš Zeman ocenil tři tenisty. Z nich si pro medaili přišli Helena Suková a Radek Štěpánek. Petra Kvitová se akce nezúčastnila a k předání dojde později.

Generálové, sportovci i zbrojař. Přečtěte si jméno po jménu, koho vyznamenal prezident Zeman

Číst článek

„Pro každého by to měla být čest převzít vyznamenání, když ho má dostat. Myslím si, že je to ocenění toho, co člověk celý život dělal,“ uvedl pro Radiožurnál Štěpánek.

Petr Čech se stal už pátým fotbalistou v české historii, který získal medaili Za zásluhy. Před ním prezidenti ocenili Josefa Masopusta, Antonína Panenku, Ivo Viktora a Pavla Nedvěda. Sám brankář se ale nemohl ceremoniálu zúčastnit.

„Přijít si pro ocenění osobně na Pražský hrad by bylo zážitkem na celý život, ale bohužel datum kolidovalo s naším zápasem na Crystal Palace, což mi neumožnilo se zúčastnit,“ řekl v prohlášení pro agenturu Sport Invest Čech.

O vyznamenání pro Ester Ledeckou bylo jasno už dříve. Česká lyžařka a snowboardistka na Pražský hrad nepřišla, protože je na předsezonním soustředěním v Americe.

„Státní vyznamenání na Hradě nepřevezmu. Tou dobou budu na soustředění. Jsem moc ráda, že se zařadím po bok sportovců, kteří ocenění dostali,“ těšilo Ledeckou.

Zuzana Borová, Veronika Hlaváčová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme