Štefan a Modrý přispěli k výhře Atlanty asistencemi

Kanadsko-americká NHL pokračovala v noci ze středy na čtvrtek třemi zápasy. Dallas přivítal hokejisty Atlanty, do Columbusu zavítal Detroit a v Minnesotě se domácí hráči utkali s týmem Toronta.

Patrik Štefan

Patrik Štefan | Foto: Jiří Fisher

Dallas je se třiceti výhrami jedním z nejlepších celků tohoto ročníku a Atlanta s ním v historii NHL zatím nevyhrála ani jedno utkání. Dlouho to vypadalo na další vítězství domácích, ještě v polovině utkání vedli 2:0. Potom ale přišel obrat, na kterém se podíleli i hráči působící v týmu Atlanty. U branky na 1:2 asistoval Vigierovi obránce Jaroslav Modrý. Během deseti minut skórovala Atlanta čtyřikrát. Dvě branky si připsal slovenský útočník Marián Hossa, na jednu z nich mu přihrával Patrik Štefan. Na konečných 5:2 pro hosty upravil dvě minuty před koncem Vjačeslav Kozlov.

Zápas Columbusu s Detroitem měl výrazně jednoznačnější průběh. Domácí nedokázali proměnit ani jednu z 26 střel na branku, Rudá křídla skórovala hned čtyřikrát. Columbus podlehl doma Detroitu 0:4.

Celky Minnesoty a Toronta se o výhru přetahovaly prakticky celý zápas. Účet utkání načal už ve 3. minutě útočník hostů Matt Stajan. Na začátku druhé třetiny stihla Minnesota otočit na 2:1, ve 34. minutě však opět vyrovnal Ponikarovskij. Minnesota brankou Chouinarda vedla ještě před koncem třetiny. Ve 46. minutě zvýšil na 4:2 slovenský útočník Marián Gáborík. Chvíli před koncem ještě padlo po jedné brance na každé straně a Minnesota tak vyhrála 5:3.

Výsledky:

Dallas - Atlanta 2:5 (1:0, 1:3, 0:2) Branky: 12. Arnott, 27. Modano - 40. a 51. Marián Hossa (na druhou Štefan), 32. Vigier (Modrý), 36. Boulton, 58. Vj. Kozlov. Střely na branku: 21:27. Diváci: 17.820.

Columbus - Detroit 0:4 (0:0, 0:2, 0:2) Branky: 28. a 45. Holmström, 39. Mowers, 59. Schneider. Střely na branku: 26:41. Diváci: 17.089.

Minnesota - Toronto 5:3 (1:1, 2:1, 2:2) Branky: 39. a 60. Chouinard, 15. Foster, 21. Walz, 46. Gáborík - 3. Stajan, 34. Ponikarovskij, 59. J. Allison. Střely na branku: 23:22. Diváci: 18.568.

Tereza Jandová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít