Štefan zařídil Atlantě gólem prodloužení ve Philadelphii

Hokejista Atlanty Patrik Štefan vstřelil sedm sekund před koncem třetí třetiny vyrovnávací gól svého týmu a poslal zápas ve Philadelphii do prodloužení. Trashers nakonec vyhráli 6:5 i díky brance a nahrávce Roberta Holíka. Stejnou bilanci zaznamenal také Tomáš Plekanec, ale Montrealu to na body nestačilo. Canadiens prohráli v New Jersey 3:5. Milan Hejduk pomohl brankou k výhře Colorada v Anaheimu 3:2. Naopak trefa Romana Hamrlíka Calgary na body nestačila, Plameny prohrály s Chicagem 2:5. Ve zbývajícím utkání zvítrězil Dallas nad Columbusem 6:3. V dresu poražených nahrával na dvě branky David Výborný.

Patrik Štefan

Patrik Štefan | Foto: Jiří Fisher

V dresu Atlanty zářil opět Ilja Kovalčuk. Ruský útočník pomohl k výhře na ledě Flyers pěti body za dva góly a tři nahrávky. Thrashers vyrovnali téměř ztracený duel až dvěma góly v posledních dvou minutách.

Po čtyřech absencích se do sestavy Montrealu vrátil Jan Bulis, který vyléčil zraněné rameno. Střelecky se prosadil jeho mladší spoluhráč Tomáš Plekanec. Ani to ale nebylo kanadskému týmu v New Jersey nic platné. Domácí vyhráli 5:3. Canadiens tak v listopadu poprvé odehráli utkání, které skončilo větším rozdílem než o jeden gól.

V Dallasu se ve svém druhém utkání za Columbus dočkal premiérového kanadského bodu v novém dresu Sergej Fjodorov, který do klubu přestoupil z Anaheimu. Spolu s Davidem Výborným, který zaznamenal dvě asistence, patřila ruská hvězda k nejlepším hráčům hostů na ledě, ale jejich bodový příspěvek k úspěchu nestačil. Stars soupeře pokořily 6:3, přestože v prostředním dějství inkasovaly dvakrát ze tří ran. Domácí Dave Tippett zaznamenal 100. vítězství v NHL coby trenér.

Ani třetí gól Romana Hamrlíka v sezoně nezabránil Chicagu v cestě za vítězstvím 5:2 na ledě Calgary. Flames tak utnuli osmizápasovou sérii vyhraných soubojů za sebou.

V posledním utkání noci vybojovalo těsné vítězství 3:2 nad Anaheimem Colorado. Brankový účet otevřel čtvrtým zásahem v probíhajícím soutěžním ročníku Milan Hejduk. Koncovku dramatického duelu rozluštil slovenský forvard Marek Svatoš.

Výsledky pátečních zápasů:

Philadelphia - Atlanta 5:6 v prodl. (1:3, 4:0, 0:2 - 0:1)

Branky: 31. a 36. Radivojevič, 3. Handzuš, 33. Gagne, 39. D. Hatcher - 9. a 15. Kovalčuk (na druhou Holík), 12. Holík, 59. Bondra, 60. Štefan, 64. De Vries
Střely na branku: 36:36
Diváci: 19.533

New Jersey - Montreal 5:3 (2:0, 1:3, 2:0)

Branky: 16. a 48. Gionta, 9. Gomez, 39. Viktor Kozlov, 60. Madden - 28. Plekanec, 29. Zedník, 35. Koivu (Plekanec)
Střely na branku: 31:28
Diváci: 15.642

Dallas - Columbus 6:3 (1:0, 1:2, 4:1)

Branky: 8. Morrow, 30. Guerin, 46. J. Jokinen, 50. Lehtinen, 52. Robidas, 56. Barnes - 28. a 37. Berard (na obě Výborný), 47. Westscott
Střely na branku: 29:18
Diváci: 18.532

Calgary - Chicago 2:5 (2:1, 0:3, 0:1)

Branky: 5. Hamrlík, 20. Kobasew - 16. a 58. Cullen, 29. a 39. Bell, 31. Barnaby
Střely na branku: 32:25
Diváci: 19.289

Anaheim - Colorado 2:3 (1:1, 0:0, 1:2)

Branky: 18. Hedström, 45. Selänne - 14. Hejduk, 43. Konowalchuk, 55. Svatoš