Štěpánek vyhrál turnaj v Brisbane

Českému tenistovi Radku Štěpánkovi vyšel úvod sezóny jako hrom. V australském Brisbane si připsal svůj další tenisový triumf na okruhu ATP, když ve finále porazil Španěla Fernanda Verdaska 3:6, 6:3 a 6:4.

Radek Štěpánek

Radek Štěpánek | Zdroj: ČTK

Španělský daviscupový hrdina Verdasco v závěrečném setu Štěpánka trochu zazlobil, když si dokázal vypracovat pět brejkbolů, proměnit se mu podařilo jenom jediný. Český borec měl šance na prolomení soupeřova podání pouze dvě a obě proměnil. Třicetiletému Čechovi tak trvalo dvě hodiny a sedmnáct minut než si mohl vychutnat pocit ze svého třetího turnajového vítězství. Po triumfu v roce 2006 v Rotterdamu a předloni v Los Angeles, tak přidal i trofej z Brisbane.

Dvouhra - finále: Štěpánek (8-ČR) - Verdasco (3-Šp.) 3:6, 6:3, 6:4.

David Surmaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít