Stesky fotbalového publika

Nejvyšší domácí fotbalová soutěž je v polovině. Prvních patnáct kol proběhlo ve stínu korupční aféry a nijak výrazně se do paměti fotbalových fanoušků nezapsalo. Lidí chodí na fotbal bohužel málo a stejně jako před rokem nabídl i letošní podzim v tomto směru extrémní případy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Korupce ve fotbale

Korupce ve fotbale | Foto: František Tichý | Zdroj: Český rozhlas

Znovu při domácím zápase Blšan na vypůjčeném hřišti. Tentokrát v Praze na Žižkově, kam v neděli přišlo na zápas s Příbramí pouhých 150 lidí.

Filip Dort: Každý potřebuje hrát doma. K nám by přišlo daleko, daleko víc lidí a o hodně víc by se fandilo. Já jsem těch zápasů zase až tolik neodkopal. Ale zažil jsem pár zápasů pod prázdnými tribunami. My tady hrajeme přece jenom především o záchranu a to se lidem moc nelíbí.

Ani blšanskému záložníkovi Filipu Dortovi se samozřejmě liga před 150 diváky nehraje dobře. Ještě hůř se ale hraje týmům Slovácka a Opavy, kterým byly v důsledku korupční aféry z loňské sezóny odečteny body. Slovácko nastoupilo do soutěže s mínus 12, Opava přišla později o 6 bodů. Není divu, že v polovině soutěže právě tyhle celky uzavírají ligovou tabulku.

Jan Nezmar, útočník Slovácka: Škoda, že mám těch mínus 12, protože to nám zatím nedovoluje myslet na nic jiného, než abychom se zachránili. Jinak si ale troufnu tvrdit, že bychom mohli hrát i o poháry.

Obrovský korupční skandál, který nemá v českém fotbale obdoby, pronikl téměř do všech řad profesionálního fotbalu. Zasáhl nejen rozhodčí, delegáty a klubové funkcionáře ale i nejvyšší svazová místa. Potrestán už byl bývalý místopředseda Fotbalového svazu a člen výkonného výboru Brabec. Ale s ostatními to dosud nehnulo. Dál se drží ve svých pozicích a řídí nejmocnější sportovní svaz v zemi.

Jan Obst, předseda ČMFS: Jestli to prospívá nebo neprospívá fotbalu, celá tahle situace, na to si může odpovědět každý sám. Je jasné, že neprospívá. Na druhou stranu si nemyslím, že bych já osobně byl iniciátorem nebo viníkem. Pochopitelně, a říkám to znovu zcela otevřeně, jsem připraven na nejbližší možný termín valné hromady a tam chci, jak se říká, dát hlavu na špalek. Nechť delegáti posoudí mou práci a můj podíl na tom, co se děje.

Jan Obst i jeho kolegové už byli fotbalovou veřejností formou podpisové akce vyzváni k odstoupení. To by znamenalo uspořádat novou valnou hromadu svazu a na ní zvolit nové vedení. O tom ale nechce slyšet moravská klika ve výkonném výboru, která Obsta a spol pokaždé přehlasuje. A tak to zatím vypadá, že se do června nic nezmění. Právě tenhle měsíc příštího roku, to je zatím jediný termín řádné valné hromady Českomoravského fotbalového svazu.

Miroslav Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme