Straka se vrátil a hned pomohl k výhře, Jágrovi se nevedlo

Hokejista Martin Straka se po zranění stehenního svalu, kvůli kterému vynechal v NHL pět zápasů, vrátil do sestavy Pittsburghu a okamžitě se zasloužil o vítězství svého týmu. Po jeho spolupráci s Mariem Lemieuxem dal rozhodující gól v utkání proti St. Louis na 2:1 necelou půlminutu před koncem prodloužení obránce Heins. Jediným českým střelcem nočního programu byl Aleš Píša z Edmontonu, který překonal vancouverského gólmana Cloutiera prvním gólem v kariéře.

Martin Straka

Martin Straka | Foto: Hráči NHL

Navzdory Píšově trefě vyhrál Vancouver 3:2 v prodloužení a protáhl svou sérii bez porážky na tucet zápasů, což je nejdelší šňůra ze všech týmů v této sezoně a nový klubový rekord. Canucks získali letos na hřištích soupeřů už 44 bodů, víc než kterýkoliv jiný klub. Nejlepším týmem NHL je však Ottawa, která potvrdila svou pozici hladkým vítězstvím 4:0 nad Nashvillem. Tomáš Vokoun v brance Nashvillu čelil 29 střelám. "Pořád jsem měl zacloněný výhled. Myslím, že to rozhodlo zápas," řekl Vokoun. "Jeden gól mi tečoval do branky spoluhráč York a další puk zase škrtl Houlderovi o kalhoty a taky tam spadl," dodal nešťastný gólman.

Jan Bulis asistoval u dvou gólů Montrealu, který vedl na konci druhé třetiny nad Torontem 3:1, ale nakonec prohrál 3:5.Asistenci si v dresu vítězů připsal Robert Reichel. Detroit přehrál Washington na jeho ledě jednoznačně 5:1. Zápas vůbec nevyšel Jaromíru Jágrovi, který vyslal na branku jedinou střelu a byl na ledě u tří obdržených gólů. Při rozehrávce ve vlastním obranném pásmu se navíc nechal obrat o puk Pavlem Dacjukem, který následně vstřelil vítěznou branku.

Pittsburgh - St. Louis 2:1 v prodl. (0:0, 1:1, 0:0 - 1:0), branky: 28. Fata, 65. Heins (Straka) - 29. Demitra. Střely na branku: 25:25. Diváci: 14.718.

Montreal - Toronto 3:5 (0:0, 3:2, 0:3), branky: 29. Zedník, 32. Juneau (Bulis), 36. Kilger (Bulis) - 21. Mogilnyj, 38. Sundin, 55. Domi (Reichel), 58. Antropov, 60. Roberts. Střely na branku: 22:26. Diváci: 21.273.

Ottawa - Nashville 4:0 (0:0, 1:0, 3:0), branky: 43. a 60. Arvedson (na první Rachůnek), 25. Alfredsson, 43. Pothier. Střely na branku: 29:18. Diváci: 17.971.

Philadelphie - Florida 2:4 (0:1, 1:0, 1:3), branky: 28. Recchi, 58. Roenick - 10. Kozlov, 45. Nilson, 50. Cullen (Bednář), 60. Huselius. Střely na branku: 46:29. Diváci: 19.433.

Washington - Detroit 1:5(0:2, 0:1, 1:2), branky: 51. Gončar (Lang) - 10. Dandenault, 11. Dacjuk, 29. Holmström, 53. Robitaille, 58. Draper. Střely na branku: 18:33. Diváci: 18.277.

Edmonton - Vancouver 2:3 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 - 0:1), branky: 28. Horcoff, 39. Píša - 5. Öhlund, 40. Linden, 62. Morrison. Střely na branku: 25:27. Diváci: 16.839.