Střelec Václav Bečvář zvítězil na Světovém poháru

Čeští sportovní střelci mají zajištěné v pořadí už sedmé účastnické místo na nadcházejcích olympijských hrách v Aténách 2004. Zasloužil se o to v disciplíně libovolná malorážka 60 ran v leže Václav Bečvář. V korejském Changwongu zvítězil před Dánem Torbenem Grimmelem a Rakušanem Christianem Planerem. Další úspěch pro české barvy vybojovali Miroslav Januš ve střelbě na běžící terč a Martin Tenk ve vzduchové pistoli, kteří skončili shodně na třetím místě.

Václav Bečvář

Václav Bečvář | Foto: Český střelecký svaz

Václav Bečvář si do Koreje přivezl výbornou formu, kterou potvrdil hned v základní části závodu, když nastřílel 599 bodů a postoupil do finále s jednobodovým náskokem. Ve finále pokračoval ve skvělém výkonu a s celkovým nástřelem 703,9 bodu získal první místo. Finálový světový rekord mu tak unikl o pouhých devět desetin bodu. Šťastný, ale zároveň velmi vyčerpaný vítěz po závodě řekl: "Je to jako ve snu. Moc jsem si přál na tomto poháru uspět, protože jinak by poslední možnost získání místa na olympijských hrách v této disciplíně zůstala na mistrovství Evropy, které je za pár týdnů v Plzni. To by byl tak trochu nůž na krk. Před finálem jsem byl velice nervózní, neboť jsem měl za sebou dva borce s minimální ztrátou. Ale střílel jsem jeden z nejlepších závodů své dosavadní kariéry, a tak to nakonec dopadlo skvěle." Korejská soutěž Světového poháru je poslední z letošní čtyřdílné série závodů, v kterých je možné získat kvalifikační místo na olympijské hry v Aténách.

Výsledky:Libovolná malorážka 60 ran vleže1: Bečvář (ČR) 703,9 bodu (599+104,9), 2. Grimmel (Dán.) 701,6 (598+103,6), 3. Planer (Rak.) 699,5 (598+101,5), ...9. Opelka 594, 25. Novák (oba ČR) 591. Běžící terč 10 m 30+30 ran: 1. Jakosits (Něm.) 676,9 (575+101,9), 2. Andersson (Švéd.) 676,7 (580+96,7), 3. Januš 672,6 (576+96,6), ...21. Caknakis (oba ČR) 560.Vzduchová pistole: 1. Knapik (Pol.) 683,0 (584+99,0), 2. Kchun Sü (Čína) 682,7 (584+98,7), 3. Tenk (ČR) 679,3 (583+96,3).