Studenti gymnázia vydraží věci Nedvěda či Lafaty, výtěžek věnují nemocným dětem

Studentům českobudějovického Gymnázia Česká přispěli na maturitní ples fotbalista Pavel Nedvěd nebo hokejista Martin Hanzal. Dres a knížku do dražby věnoval David Lafata, Milan Baroš přidal kopačky. Částka, kterou studenti na svém maturitním plesu vyberou, ale nebude sloužit k vylepšení maturitního večírku.

České Budějovice Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavel Nedvěd.

Pavel Nedvěd přispěl maturantům do dražby. | Foto: Radek Petrášek | Zdroj: ČTK

Nápad se zrodil v hlavách studentů Gymnázia Česká. Ve třídě 4. S usedají do lavic převážně sportovci. Jejich třídní učitelka Radka Křížová byla sympatickou inciativou překvapená:

„Bylo zajímavé, že děti vůbec přišly s tímto nápadem. Není úplně běžné, aby mladí sportovci chtěli někomu pomáhat,“ popisuje pro Radiožurnál Křížová a naznačuje, že výtěžek z dražby, která se odehraje třináctého prosince přímo na maturitním plesu, se neutopí ve studentském veselí.

Všechny finanční prostředky totiž studenti předají centru Ovečka, tedy dětem postiženým downovým syndromem, z čehož má jejich ředitelka radost: „Původně jsem si myslela, že chtějí udělat dražbu pro své potřeby, a o to víc mě překvapilo, když mi řekli, že výtěžek věnují nemocným dětem,“ neskrývá radost Křížová

Do dražby přispěly i fotbalové hvězdy Nedvěd nebo Baroš

Přispěly českobudějovické sportovní  kluby - fotbalové Dynamo a volejbalový Jihostroj. Ze zámoří poslal pozdrav a věci do dražby hokejista Martin Hanzal. Studenti oslovili také fotbalisty Lafatu a Baroše a uspěli i u další fotbalové hvězdy Pavla Nedvěda.

„Pavel Nedvěd je samozřejmě jeden z nejvýznamnějších českých fotbalistů. Kamarádi nám pomohli sehnat celou řadu věcí právě od něj nebo od Milana Baroše,“ dokumentuje paní učitelka, že se nevěnuje jenom geografii, kterou také vyučuje, ale jako tělocvikářka je ve sportovním světě jako doma.

Milan Baroš: Máme jedenáct bodů a zodpovědní jsme všichni, Baník potřebuje posílit

Číst článek

Speciální cestu měl do dražby dres Davida Lafaty. Při vyslovení jeho jména se Radce Křížové vybaví studijní úspěchy slavného kanonýra:

David Lafata je moje srdeční záležitost, protože je naším bývalým absolventem s myslím si, že k naší škole má hezký vztah.“

Svůj vztah ke Gymnáziu projevil Lafata při besedě, kterou prožil přímo v tělocvičně. Na trávníku někdy dokáže při zakončení téměř popřít fyzikální zákony. Ve školní lavici to při fyzice zase taková sláva nebyla. Ale celkově byl student nadprůměrný:

„Tělocvik mi šel. Fyzika mi nešla, ale od té mě pak osvobodili,“ směje se útočník pražské Sparty.

Podle třídní učitelky Radky Křížové, pokud si dobře vzpomíná, ale David Lafata žádné speciální osvobození od studijních povinností nepotřeboval:

„Byl vynikajícím studentem, ale hlavně výborným člověkem a tím zůstal.“

 A to dokumentoval i tím, že přispěl dresem a knížkou do dražby, která proběhne na maturtitním plesu třináctého prosince.

Kamil Jáša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme