Štybar obhájil stříbro

Český cyklokrosař Zdeněk Štybar obhájil stříbrnou medaili na mistrovství světa v nizozemském Hoogerheide. Nejrychlejším byl Belgičan Niels Albert, který tak přidal k titulu mistra světa juniorů, loňskému prvenství jezdců do 23 let i triumf v kategorii elite. Třetí dojel další Belgičan Sven Nijs. Do první dvacítky se z českých jezdců vešli ještě sedmnáctý Petr Dlask a o příčku horší Kamil Ausbuher.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zdeněk Štybar, Niels Albert, Sven Nijs | Foto: ČTK

Pozdější vítěz Albert vyrazil za triumfem už ve druhém okruhu z deseti celkových. Hned po svém úniku si vytvořil několika sekundový náskok před trojicí pronásledovatelů Štybar, Nijs, Vanthourenhoutem. Zhruba v polovině třetího kola dokázala česká medailová naděje své soupěře setřást a pokusil se vydat za vedoucím Belgičanem. Ten však žádné pochybnosti o svém dnešním vítězství nepřipustil a v závěru svůj náskok na druhém místě jedoucího Čecha ještě zvyšoval. Zdeněk Štybar jako první muž světového žebříčku tak zopakoval své stříbrné umístění z loňského roku.

MS v cyklokrosu: Muži - elite: 1. Albert (Belg.) 1:02:24, 2. Štybar (ČR) -22, 3. Nijs -38, 4. Wellens (oba Belg.) -1:10, 5. Mourey (Fr.), 6. Pauwels oba -1:23, 7. S. Vanthourenhout (oba Belg.), 8. Zahner (Švýc.), 9. Chainel (Fr.), 10. Vantornout (Belg.) všichni -1:24, ...17. Dlask, 18. Ausbuher oba -1:51, 26. Šimůnek -2:45, 50. Zlámalík -5:19, Bína (všichni ČR) nedokončil.

Pořadí států: 1. Belgie 8 bodů, 2. Francie 28, 3. ČR 37, 4. Švýcarsko 45, 5. Nizozemsko 48, 6. Itálie 51.

David Surmaj Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme