Sudí Beneš a Vodička mají distanc na rok a zaplatí 50 tisíc

Disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu potrestala za korupční jednání rozhodčí Michala Beneše a Jiřího Vodičku ročním zákazem všech funkcí ve fotbale a pokutou 50 tisíc korun. Delegát Karel Bohuněk dostal pokutu 50 tisíc a sekretář chomutovského klubu Jiří Záruba 35 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Korupce ve fotbale

Případ bývalého delegáta Romana Berbra byl odročen na neurčito. "Disciplinární komise dosud nemohla ze zdravotních důvodů uzavřít řízení s rozhodčím Vladimírem Pastyříkem, což s případem pana Berbra souvisí. Dokud se k tomu nevyjádří, byla by rozhodnutí o Berbrovi neobjektivní," řekl na tiskové konferenci po jednání disciplinární komise její předseda Alexander Károlyi.

Mezinárodní sudí Beneš, asistent Vodička, Bohuněk a Záruba byli podle Károlyiho potrestáni za to, že "spoluvytvářeli korupční jednání". "Ani v jednom z těchto případů nebylo vzneseno obvinění od policie a neprobíhá trestní stíhání. Disciplinární komise zahájila řízení na základě vlastních pokladů," poukázal předseda komise na odposlechy, které má od policie k dispozici.

V korupční aféře tak dosud dostalo tresty čtrnáct sudích (sedm hlavních a sedm asistentů), osm funkcionářů a čtyři delegáti.

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme