Sudí Beneš a Vodička mají distanc na rok a zaplatí 50 tisíc

Disciplinární komise Českomoravského fotbalového svazu potrestala za korupční jednání rozhodčí Michala Beneše a Jiřího Vodičku ročním zákazem všech funkcí ve fotbale a pokutou 50 tisíc korun. Delegát Karel Bohuněk dostal pokutu 50 tisíc a sekretář chomutovského klubu Jiří Záruba 35 tisíc korun.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Korupce ve fotbale

Případ bývalého delegáta Romana Berbra byl odročen na neurčito. "Disciplinární komise dosud nemohla ze zdravotních důvodů uzavřít řízení s rozhodčím Vladimírem Pastyříkem, což s případem pana Berbra souvisí. Dokud se k tomu nevyjádří, byla by rozhodnutí o Berbrovi neobjektivní," řekl na tiskové konferenci po jednání disciplinární komise její předseda Alexander Károlyi.

Mezinárodní sudí Beneš, asistent Vodička, Bohuněk a Záruba byli podle Károlyiho potrestáni za to, že "spoluvytvářeli korupční jednání". "Ani v jednom z těchto případů nebylo vzneseno obvinění od policie a neprobíhá trestní stíhání. Disciplinární komise zahájila řízení na základě vlastních pokladů," poukázal předseda komise na odposlechy, které má od policie k dispozici.

V korupční aféře tak dosud dostalo tresty čtrnáct sudích (sedm hlavních a sedm asistentů), osm funkcionářů a čtyři delegáti.

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme