Švédka porazila v úvodním slalomu sezóny Kosteličovou

První sjezd letošního Světového poháru alpských lyžařů opanovali v kanadském Lake Louise Rakušané. Vyhrál Stephan Eberharter před Hannesem Trinklem a Josefem Stroblem. Slalomu žen v americkém Aspenu kralovala Švédka Pärsonová před Janicou Kosteličovou z Chorvatska, vedoucí ženaou po prvním kole, a Rakušankou Schildovou.

sjezdové lyžování - slalom

sjezdové lyžování - slalom | Foto: Salt Lake 2002

Třiatřicetiletý Eberharter, jenž obhajuje celkové prvenství ve Světovém poháru i malý Křišťálový glóbus za sjezd, se na olympijskou trať spustil podle nového pravidla o kvalifikaci jako čtrnáctý. Díky osmnáctému vítězství v kariéře se vrátil v průběžném hodnocení seriálu na první místo. Jediným cizincem, který narušil hegemonii Rakušanů, byl Bode Miller ze Spojených států. Slalomářský specialista, jenž se v posledním pátečním tréninku blýskl nejrychlejším časem, obsadil sedmé místo. Mezi patnáctku nejlepších se vešli jen čtyři závodníci z jiné země než Rakouska. Jediný český reprezentant na startu Borek Zakouřil obsadil mezi závodníky, kteří sjezd dokončili, poslední 65. místo. Za Eberharterem zaostal o 6,63 sekundy.

...65. Zakouřil (ČR) -6,63.

Švédská lyžařka Anja Pärsonová předvedla ve druhém kole slalomu Světového poháru v Aspenu výborný výkon a o 41 setin porazila Janici Kosteličovou. Chorvatské favoritce točivých disciplín, která po prvním kole vedla o 17 setin právě před Pärsonovou, se druhá jízda nevydařila podle představ a zajela až pátý čas. Na třetí místo se díky nejlépe zvládnutému druhému kolu posunula Marlies Schildová. Rakušanka, jež byla po úvodní jízdě dvanáctá, nakonec za Pärsonovou zaostala o 53 setin. Jediná česká reprezentantka Petra Zakouřilová první kolo nedokončila. Na start se postavila s číslem 44, ale udělala chybu a do cíle nedojela.