Švédové nad síly našich

Čeští hokejisté podlehli ve svém druhém utkání na olympijských hrách v Salt Lake City ve finálové skupině C Švédsku 1:2. Z našich střelců se dokázal prosadit jen ve druhé části hry Jiří Dopita. Tři korunky se tak s největší pravděpodobností stanou vítězi skupiny.

hokej

hokej

Zápas nezačal pro naše hokejisty dobře. Už v páté minutě byl vyloučen Martin Havlát a Švédové přesilovku využili. Po přihrávce Lidströma a Sundströma se trefil hráč Philadelphie Flyers Kim Johnsson, když brankář Dominik Hašek jeho střelu od modré neviděl. Ve druhé třetině naši obranu seveřanů řádně zaměstnávali, poměr střel na branku vyzněl v druhé části 18:10 v náš prospěch. Přesto jsme šli do šaten za nepříznivého stavu 1:2 a to především díky skvělému Tommymu Salovi v brance Tre Kronors. Ve 26. minutě zvýšil vedení Švédů na 2:0 Mats Sundin. Za pět minut snížil dorážkou Jiří Dopita. I v poslední třetině jsme soupeře jasně přestříleli, ale Salo opět dvanácti úspěšnými zákroky prokázal svou nominaci švédské brankářské jedničky. Český tým poprvé na olympijském turnaji prohrál a téměř s jistotou nepostoupí do čtvrtfinále z výhodného prvního místa. Švédsko naopak nasbíralo v obou zápasech plný počet bodů a k prvenství ve skupině jim stačí, aby Kanada neprohrála s Německem.

ČR - Švédsko 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Statistiky: 31. Dopita - 5. Johnsson (Lidström, N. Sundström), 26. Sundin (Dahlén, Alfredsson). Rozhodčí: Walkom (Kan.) - Schachte (USA), Hämäläinen (Fin.). Vyloučení: 3:5, navíc Havlát (ČR) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 8599.

Sestava ČR: Hašek - R. Hamrlík, Škoula, Šmehlík, T. Kaberle, Kubina, Špaček, M. Sýkora - Jágr, Lang, Hrdina - Dvořák, R. Reichel, Ručinský - P. Sýkora, Dopita, Eliáš - Hejduk, Patera, Havlát

Karel Vojíř Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít