Světový pohár hokejistů odehraje český tým plný hvězd

V české nominaci na letní Světový pohár hokejistů nechybějí Jaromír Jágr, Robert Lang, Robert Reichel, Marek Židlický, Josef Vašíček či Tomáš Vlasák. Na soupisce naopak není třeba Petr Nedvěd. Trenér reprezentace Ivan Hlinka nominoval tři brankáře a třiadvacet hráčů do pole. Ve výběru dominují hokejisté ze zámořské NHL, v Evropě působí pouze Tomáš Vlasák a Jiří Dopita.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

radost z gólu | Foto: Česká televize

V nominaci je jedenáct olympijských vítězů z Nagana a čtrnáct účastníků letošního MS. Důvěru dostali i někteří hráči, kteří se do týmu pro šampionát nedostali: Petr Čajánek, Marek Židlický a Josef Vašíček. Hlinka v nominaci příliš neexperimentoval. Vsadil na zkušená a prověřená jména. Menším problémem je skutečnost, že Češi neuspěli na letošním mistrovství světa v domácím prostředí. Řada hokejistů je zklamaná, že se jim nepodařilo naplnit očekávání. Hlinka se proto rozhodl většinu hráčů do týmu zařadit i bez toho, aby s nimi jejich nominaci konzultoval.

Nováčkem v týmu je obránce Marek Malík, který je ale v osmadvaceti letech klíčovým zadákem Vancouveru. V NHL podával vynikající výkony, podle Hlinky je v týmu zapotřebí schopného defenzivního obránce.

Finále SP se hraje 14. září v Torontu. Český tým odehraje svá utkání evropské skupiny v Helsinkách proti Finsku a ve Stockholmu se Švédskem, v Praze pak přivítá Německo. Podle umístění ve skupině pak budou reprezentanti hrát čtvrtfinále buď doma, nebo na ledě soupeře, semifinále a finále se koná v zámoří. Ve většině účastnických zemí je turnaj vnímán mnohem prestižněji než mistrovství světa. Plejáda hvězd vysoce převyšuje účast hokejových velikánů na šampionátu, zejména pak v kanadském a americkém týmu.

Nominace:

Brankáři: Roman Čechmánek (Los Angeles), Martin Prusek (Ottawa), Tomáš Vokoun (Nashville)

Obránci: Roman Hamrlík (New York Islanders), František Kaberle (Atlanta), Tomáš Kaberle (Toronto), Pavel Kubina (Tampa Bay), Marek Malík (Vancouver), Jiří Šlégr (Boston), Jaroslav Špaček (Columbus), Marek Židlický (Nashville)

Útočníci: Petr Čajánek (St. Louis), Jiří Dopita (Pardubice), Radek Dvořák (Edmonton), Patrik Eliáš (New Jersey), Milan Hejduk (Colorado), Martin Havlát (Ottawa), Jaromír Jágr (New York Rangers), Robert Lang (Detroit), Václav Prospal (Anaheim), Robert Reichel (Toronto), Martin Ručinský (Vancouver), Martin Straka (Los Angeles), Josef Vašíček (Carolina), Tomáš Vlasák (Kazaň), David Výborný (Columbus)

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme