Sýkora a Prospal pomohli Anaheimu k druhé výhře

Čeští hokejisté ve službách Anaheimu Petr Sýkora a Václav Prospal se svými góly podíleli na druhé výhře Mocných Kačerů v letošní sezóně zámořské NHL. Anaheim zvítězil nad Philadelphií 4:3 v prodloužení. Čeští hráči o sobě dali vědět i v utkání Dallasu s Torontem. K výhře Maple Leafs 3:1 pomohl brankou Robert Reichel a přihrávkou obránce Tomáš Kaberle.

Petr Sýkora

Petr Sýkora | Foto: Miroslav Konvalina

Utkání v Anaheimu nabídlo divákům velké drama, které nakonec skončilo vítězstvím domácích v prodloužení. Mighty Ducks vedli po šesti minutách 2:0, když se po nahrávce Petra Sýkory trefil Sergej Fjodorov a druhou branku přidal Václav Prospal. Flyers se však nevzdali a ještě do konce první třetiny vyrovnali. Ve druhé třetině se Anaheim dostal zásluhou Petra Sýkory opět do vedení, které držel až do poslední minuty závěrečné části hry. Pouhých šest desetin sekundy před koncem vstřelil při power play vyrovnávací gól Amonte. V prodloužení se ale štěstí přiklonilo na stranu domácích, kteří zásluhou Roba Niedermayera získali druhý bod.

Čtvrtou výhru v řadě na domácím ledě vybojoval Vancouver, tentokrát porazil St. Louis 3:2. Blues doplatili na nedisciplinovanost, když nabídli Canucks devět přesilovek, v nichž dali domácí všechny své góly. Ten vítězný zařídil třináct sekund před koncem Jason King.

Detroit si bez potíží poradil s Columbusem 4:1. Na výhře Red Wings se třemi asistencemi podílel Brendan Shanahan. Na jediný gól Blue Jackets nahrával obránce Jaroslav Špaček. V brance domácích dostal místo Dominika Haška přednost tentokrát Manny Legace a připsal si jen osmnáct zákroků.

V New Jersey se diváci dočkali úvodní branky až čtrnáct minut před koncem zápasu, když se trefil domácí Jamie Langenbrunner. Hosté z Floridy dokázali za devět minut vyrovnat a za dalších 42 sekund skóre otočili zásluhou branky kapitána Panterů Olliho Jokinena.

Výborný výkon předvedl opět brankář Pittsburghu Marc-Andre Fleury. Pětatřiceti zákroky výrazně přispěl k remíze Tučňáků s Carolinou 1:1.

Výsledky:

Detroit - Columbus 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Branky: 26. Hull, 26. Dacjuk, 47. Holmström, 51. Whitney - 37. Nash (Špaček). Střely na branku: 28:19. Diváci: 20.066

New Jersey - Florida 1:2 (0:0, 0:0, 1:2)

Branky: 46. Langenbrunner - 55. Bouwmeester, 56. Jokinen. Střely na branku: 33:23. Diváci: 10.016

Pittsburgh - Carolina 1:1 (1:0, 0:1, 0:0)

Branky: 20. Morozov - 33. Francis. Střely na branku: 23:36. Diváci: 10.425

Dallas - Toronto 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Branky: 7. Modano - 33. Ponikarovskyj, 54. Nieuwendyk (T. Kaberle), 60. Reichel. Střely na branku: 16:24. Diváci: 18.532

Vancouver - St. Louis 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)

Branky: 8. Sopel, 51. Öhlund, 60. King - 9. Backman, 29. Demitra. Střely na branku: 28:22. Diváci: 18.630

Anaheim - Philadelphia 4:3 v prodl. (2:2, 1:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 3. Fjodorov (Sýkora), 6. Prospal, 32. Sýkora, 62. Niedermayer - 10. Chouinard, 15. Roenick, 60. Amonte. Střely na branku: 29:35. Diváci: 12.737