Sýkora bodoval popáté v řadě a zajistil Oilers bod

Hokejistovi Petru Sýkorovi se v NHL momentálně daří. V zápase v Montrealu bodoval v pátém utkání v řadě a svým devátým gólem v sezóně zajistil Edmontonu alespoň bod. Oilers totiž nakonec prohráli 2:3 po samostatných nájezdech.

Petr Sýkora | Foto: Miroslav Konvalina

V penaltovém rozstřelu už se Sýkora neprosadil. Na brankáře Davida Aebischera sice vyzrál jeho spoluhráč Aleš Hemský, ale vítězný gól pak vstřelil montrealský útočník Alexej Kovaljov. Vyhecovaný souboj dvou kanadských celků přinesl tvrdý hokej s řadou osobních soubojů a pěstních potyček. Montreal od začátku třetí třetiny hájil těsné vedení 2:1, až čtyři a půl minuty před koncem normální hrací doby vyrovnal Sýkora, nejlepší střelec a s 18 body i nejproduktivnější hráč mužstva.

Vítězství 3:2 po samostatných nájezdech vybojovali také hokejisté New Jersey proti Carolině. V šesté sérii penaltového rozstřelu o tom rozhodl John Madden a Ďáblové porazili obhájce Stanley Cupu už podruhé v sezoně. Hurricanes byli v základní hrací době blízko vítězství, v 56. minutě dostal tým do vedení Rod Brind'Amour. Jenže přesně 60 sekund před třetí sirénou vyrovnal střelou z prostoru před brankou Jim Dowd, který se Devils upsal jako volný hráč teprve minulý týden. Devils tentokrát nemuseli litovat střelecké impotence svého kapitána Patrika Eliáše, který se v letošní sezoně trefil pouze dvakrát a na třetí gól už čeká čtyři utkání. Chuť si nezlepšil ani v penaltovém rozstřelu, v němž dostal příležitost jako první hráč New Jersey. Svou sbírku bodů naopak rozšířil útočník Milan Michálek ze San Jose, jenž jednou asistencí přispěl k vítězství Žraloků nad Minnesotou 3:1.

Parádní gólovou přestřelku viděli diváci v souboji Colorada s Los Angeles. Avalanche vedli po první třetině 2:1, jenže v prostředním dějství čtyřikrát inkasovali. V třetí dvacetiminutovce předvedli domácí hráči mocný finiš, porážku 5:6 už ale neodvrátili. Ve třetí třetině si zachytal slovenský gólman Peter Budaj, který v brance Colorada nahradil Joseho Theodora. Hrdinou Los Angeles se stal Sean Avery, který vstřelil dvě branky. Nejprve v druhé třetině dostal ve vlastním oslabení svůj tým do vedení 3:2, v 54. minutě pak vsítil vítězný šestý gól.

New Jersey - Carolina 3:2 po sam. nájezdech (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Branky: 28. Zajac, 60. Dowd, rozhodující sam. nájezd Madden - 30. Staal, 56. Brind'Amour. Střely na branku: 20:28. Diváci: 10.986

Montreal - Edmonton 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)

Branky: 27. Rivet, 42. Latendresse, rozhodující sam. nájezd Kovaljov - 14. Winchester, 56. Sýkora. Střely na branku: 36:28. Diváci: 21.273

Colorado - Los Angeles 5:6 (2:1, 0:4, 3:1)

Branky: 17. Svatoš, 17. Wolski, 42. McLean, 53. Sakic, 58. Arnason - 29. a 54. Avery, 8. Conroy, 23. Višňovský, 30. S. Thornton, 38. Kopitar. Střely na branku: 34:31. Diváci: 17.196

San Jose - Minnesota 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Branky: 6. Grier, 10. J. Thornton, 56. Marleau (M. Michálek) - 14. White. Střely na branku: 30:23. Diváci: 17.233

Calgary - Dallas 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky: 7. a 26. Amonte, 60. Huselius - 25. Miettinen. Střely na branku: 18:26. Diváci: 19.289