Sýkora s Prospalem nezabránili prohře Anaheimu

Hokejisté Petr Sýkora s Václavem Prospalem dali o sobě vědět v utkání zámořské NHL mezi Anaheimem a Calgary. Sýkora za Mighty Ducks jednou skóroval a dvakrát přihrával, o jednu asistenci méně zaznamenal Prospal. Přesto jejich tým prohrál na ledě Flames 4:6. 6:4 vyhrál Montreal nad Chicagem. Za vítězné Canadiens se jednou trefil Jan Bulis.

Petr Sýkora

Petr Sýkora | Foto: Miroslav Konvalina

Calgary se po pátečním propadáku v poslední třetině s Chicagem podařilo zabrat a nedělní výhrou 6:4 nad Anaheimem se vrátilo na osmou příčku v Západní konferenci. Trenér Anaheimu Mike Babcock opět vyčítal svým svěřencům slabší defenzivu.

Stejným skóre skončil souboj Montrealu s Chicagem. Canadiens po dvou třetinách vedli i s gólovým přispěním Jana Bulise. Utkání se nevyvedlo brankáři Stevu Passmorovi, který z dvanácti střel dokázal chytit jen osm a po čtvrté obdržené brance jej vystřídal Craig Anderson.

Pittsburgh vedl nad Bostonem celý zápas gólem Alexeje Morozova, ale nakonec prohrál už třetí zápas za sebou. Ve třetí třetině zaúřadoval střelec Bruins Glen Murray a během sedmi minut třetí třetiny otočil skóre. V poslední minutě dokonce završil hattrick. Do prázdné branky pak ještě skóroval Brian Rolston a upravil na konečných 4:1.

Výsledky:

Boston - Pittsburgh 4:1 (0:1, 0:0, 4:0)
Branky: 47., 55. a 59. G. Murray, 60. Rolston - 16. Morozov. Střely na branku: 47:39. Diváci: 15.692

Montreal - Chicago 6:4 (2:0, 3:1, 1:3)
Branky: 1. Brisebois, 20. Souray, 25. Bulis, 31. Begin, 40. Ribeiro, 60. Sundström - 21. a 56. Sullivan, 43. Calder, 48. Žamnov. Střely na branku: 27:41. Diváci: 21.273

Calgary - Anaheim 6:4 (3:2, 2:1, 1:1)
Branky: 12. a 26. Clark, 3. Conroy, 11. Gelinas, 29. Donovan, 45. McAmmond - 6. Sýkora, 17. Višněvskij (Sýkora), 37. Prospal (Sýkora), 46. Fjodorov (Prospal). Střely na branku: 22:24. Diváci: 15.189

Lenka Buriánková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít