Sýkora výrazně přispěl k druhé výhře Anaheimu

Hokejista Petr Sýkora zářil ve druhém utkání semifinále Západní konference mezi Dallasem a Anaheimem. Útočník Mighty Ducks asistoval u všech gólů svého týmu a výrazně se tak podílel na výhře Anaheimu na ledě Stars 3:2 v prodloužení. Hosté vedou v sérii 2:0. Ve Východní konferenci zvítězilo New Jersey nad Tampou 3:2 také v nastaveném čase a vede 2:0 na zápasy.

Stanley Cup

Stanley Cup

Anaheim se v jedenácté minutě dostal do vedení, které držel až do poslední minuty první třetiny. Pouhou sekundu před koncem však vyrovnal domácí Morrow. Dallaské Hvězdy gól do šatny povzbudil a v polovině zápasu se dostaly do vedení. Minutu před koncem závěrečné části hry se střela Niedermayera odrazila od brusle domácího Barnese do branky Martyho Turka. Na řadu tak přišlo druhé prodloužení v této sérii. Tentokrát padl rozhodující gól už po necelých dvou minutách, když se trefil Mike Leclerc. Anaheim si tak z Dallasu odváží dvě výhry. Série pokračuje v pondělí na ledě Mocných Kačerů.

Stejně úspěšně jako Anaheim si vedou také hokejisté New Jersey. Ve druhém utkání zdolali Tampu 3:2 v prodloužení a v sérii vedou 2:0. Vítěznou branku vstřelil ve třetí minutě nastaveného času Jamie Langenbrunner a dostal se do čela tabulky střelců play off. V sedmi zápasech nastřílel sedm gólů, z toho čtyři zajistily Ďáblům výhru.

Západní konference - semifinále:

Dallas - Anaheim 2:3 v prodl. (1:1, 1:0, 0:1 - 0:1)
Branky: 20. Morrow, 29. Modano - 11. Oates (Sýkora), 59. R. Niedermayer (Sýkora), 62. Leclerc (Sýkora). Střely na branku: 31:27. Diváci: 18.532

Výsledky předešlých zápasů: 3:4 v pátém prodl.

Stav série: 0:2

Východní konference - semifinále:

New Jersey - Tampa Bay 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky: 40. Rafalski, 51. Marshall, 63. Langenbrunner - 13. Dingman, 40. St.Louis. Střely na branku: 36:28. Diváci: 17.732

Výsledky předešlých zápasů: 3:0

Stav série: 2:0