Tampa postupuje do čtvrtfinále play off

Hokejisté Tampy se po San Jose stali druhým týmem, který si zajistil postup do čtvrtfinále play off zámořské NHL. V pátém utkání porazili New York Islanders 3:2 v prodloužení a sérii vyhráli 4:1. Rozhodující branku vstřelil v páté minutě nastavení Martin St. Louis. V Bitvě o Ontario se dostalo do vedení Toronto, které zvítězilo nad Ottawou 2:0 a v sérii vede 3:2.

Roman Hamrlík

Roman Hamrlík | Foto: Hráči NHL

Tampa neměla s Islanders v sérii příliš velké problémy. Třikrát zvítězila 3:0, soupeř vyhrál stejným poměrem pouze jednou. Až dnes sehráli oba týmy vyrovnanou patrii, kterou rozhodl v páté minutě prodloužení nejproduktivnější hráč základní části Martin St. Louis. Vyřazení Ostrovanů tak otevřelo cestu na mistrovství světa v Praze českému obránci Romanu Hamrlíkovi, se kterým trenér Slavomír Lener počítá. Volný je také další bek Radek Martínek.

V kanadské "Bitvě o Ontario" jsou o krok blíže k postupu Maple Leafs z Toronta. V pátém vzájemném duelu porazili Ottawu 2:0 a v sérii vedou 3:2. Gólman Ed Belfour vychytal už třetí nulu v prvním kole, tentokrát k ní potřeboval jedenadvacet zákroků. Toronto rozhodlo o výhře až v poslední třetině, kdy se trefili Domi a po přihrávce obránce Tomáše Kaberleho Joe Nieuwendyk.

Výsledky - 1. kolo play off:

Východní konference:

Toronto - Ottawa 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 42. Domi, 56. Nieuwendyk (T. Kaberle). Střely na branku: 16:21. Diváci: 19.584
Výsledky předchozích zápasů: 2:4, 2:0, 2:0, 1:4
Stav série: 3:2

Tampa Bay - New York Islanders 3:2 v prodl. (0:1, 2:0, 0:1 - 1:0)

Branky: 37. Taylor, 39. Fedotěnko, 65. St.Louis - 11. Kvaša, 48. Parrish. Střely na branku: 37:26. Diváci: 20.927
Výsledky předchozích zápasů: 3:0, 0:3, 3:0, 3:0
Konečný stav série: 4:1