Taneční pár Lobačevová, Averbuch má zlato z mistrovství světa

Ruský taneční pár Irina Lobačevová, Ilja Averbuch získal poprvé v kariéře zlaté medaile na mistrovství světa. V japonském Naganu si i ve volných jízdách udrželi svůj náskok před druhými Kanaďany Shae-Lynn Bourneovou a Victorem Kraatzem. Třetí místo vybojovali Galit Chaitová a Sergej Sachnovski z Izraele, kteří tak získali první krasobruslařskou medaili v historii pro svou zemi.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

krasobruslení | Foto: Salt Lake 2002

Lobačevová s Averbuchem museli kvůli zranění partnerky vynechat první polovinu sezóny. Dnes svou volnou jízdou rozhodčí přesvědčili o svých kvalitách, sedm z devíti sudích je dalo na první místo.

Čeští krasobruslaři Veronika Morávková a Jiří Procházka udrželi osmnáctou příčku, na které figurovali po originálním tanci.

Na šampionátu chyběli olympijští vítězové a mistři Evropy Marina Anissinová a Gwendal Peizerat z Francie i obhájci titulu Italové Barbara Fusar-Poliová s Mauriziem Margagliem. Oba páry ukončily sezónu po olympijksých hrách v Salt Lake City.

Výsledky - taneční páry:

1. Lobačevová, Averbuch (Rus.) 2,0 b., 2. Bourneová, Kraatz (Kan.) 4,0, 3. Chaitová, Sakhnovski (Izr.) 7,0, 4. Drobiazková, Vanagas (Lit.) 7,0, 5. Denkovová, Stavijski (Bul.) 10,0, 6. Grušinová, Gončarov (Ukr.) 12,0, 7. Winklerová, Lohse (Něm.) 14,0, 8. Navková, Kostomarov (Rus.) 16,0, 9. Langová, Tchernyshev (USA) 18,0, 10. Dubreuilová, Lauzon (Kan.) 20,2, ... 18. Morávková, Procházka (ČR) 36,2

Alena Benešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme