Televize ARD a ZDF nechtějí živě vysílat Tour de France

Přenosy z příštího ročníku cyklistické Tour de France na obrazovkách německé televize nejspíš neuvidíte. Kvůli pokračujícím dopingovým skandálům se obě veřejnoprávní stanice ARD a ZDF rozhodly nejslavnější etapový závod světa napříště nevysílat v přímém přenosu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyklistický peloton | Foto: Jan Rosenauer

Devět zemských intendantů ARD přijalo rozhodnutí jednomyslně. Šéfredaktor ZDF Nikolaus Brender na to konto oznámil, že jeho stanice přenosy z Tour sama vysílat nebude.

"Sportovní hodnota Tour de France kvůli stále častějším dopingovým případům povážlivě klesla," prohlásil předseda ARD Fritz Raff. Pověstnou poslední kapkou byl pozitivní nález u Rakušana Bernharda Kohla. "Intendanty to velmi rozčílilo, protože právě Kohl měl v cyklistickém sportu patřit k nové a čisté generaci," uvedl mluvčí ARD Peter Meyer.

Předseda německého cyklistického svazu Rudolf Scharping nechtěl krok veřejnoprávních televizí komentovat. Prezident Německého olympijského výboru Thomas Bach ho rovnou označil za uspěchaný.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme