Antukový král proti specialistovi na finále. Stát se může všechno, říká Wawrinka před finále s Nadalem

Španělský tenista Rafael Nadal může získat desátý titul z Roland Garros a překážet mu v tom bude hráč, který jako první dokázal prolomit nadvládu takzvané velké čtyřky a ve finále grandslamového turnaje ještě nikdy neprohrál – Stan Wawrinka.

Paříž Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stan Wawrinka | Zdroj: Reuters

Stan Wawrinka bude navždy prvním hráčem, který dokázal prolomit grandslamovou nadvládu takzvané „velké čtyřky" v době, kdy se o úspěchy na těch největších akcích dělili Djoković, Murray, Federer a Nadal.

Na cestě za titulem z Australian Open 2014 tehdy porazil dominantního Srba, v semifinále těsně Tomáše Berdycha, a ve finále právě dnešního soupeře, tehdy zdravotně limitovaného Nadala.

Šarapovová vynechá Wimbledon. O travnatou část sezony ji připravilo svalové zranění

Číst článek

Myslím, že v této sezoně hraje skvěle na všech površích, a tady může vyhrát podesáté, což je něco výjimečného. Porazit ho, by teď bylo úplně něco jiného. Ale ve finále se může stát všechno," věří Stan Wawrinka.

Ostatně on to už několikrát potvrdil a po svém prvním titulu získal už jako třicátník v každém dalším roce po jednom. Na Roland Garros 2015 přemohl Djokoviće, loni ve finále US Open stejného hráče, v obou případech bojoval proti světové jedničce.

„Byla to tři rozdílná finále. První jsem byl celkově šťastný, úplně uvolněný před finálovým zápasem, když jsem šel na kurt. Nervy jsem měl jen, když jsem viděl, že můžu grandslam vyhrát," vzpomíná.

„Dva další finálové zápasy jsem byl pod velkým stresem. Byl jsem nervózní, myslel jsem, že to může být poslední šance, abych vyhrál titul. Bylo to se mnou těžké v tu chvíli, ale bylo důležité přijít na kurt a dělat to samé, co na tréninku a během těch dvou týdnů," vysvětluje.

O to se bude snažit i dnes od patnácti hodin, ve finále opět nebude favoritem, ale v této pozici zatím pokaždé na grandslamu uspěl, švédský trenér a mentor Magnus Norman ho před lety přesvědčil o tom, že má dostatečně kvalitní tenisové zbraně na to, aby porážel i ty nejlepší, a že pozdní období kariéry rozhodně není překážkou.

Jaroslav Plašil, vm Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme