Finále rozhodly nevynucené chyby, i tak je to vynikající úspěch, říká tenisový manažer Šavrda

V extrémně vyrovnaném finále Australian Open vyhrála Petra Kvitová jen o čtyři míčky míň než šampionka Naomi Ósakaová. Češka udělala o šest víc nevynucených chyb, což podle bývalého tenisty a nyní trenéra a manažera Vladislava Šavrdy rozhodlo.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Petra Kvitová ve finále Australian Open neuspěla | Foto: Lucy Nicholson | Zdroj: Reuters

„Jsme trošku zklamaní z prohry, ale stejně je to vynikající výsledek po skvěle odehraném turnaji. Těžko se mluví o chybách. Podání bylo silnou stránkou, ale bylo příliš jednotvárné, chyběl mi servis na tělo, který Japonce hodně vadí,“ všiml si tenisový trenér a manažer Vladislav Šavrda.

Souboj o titul a tenisový trůn vyhrála Ósakaová. Japonka porazila Petru Kvitovou ve třech setech

Číst článek

Celkově na vítězné míčky vyhrála Naomi Ósakaová 116:112, statistika vítězných míčů byla vyrovnaná 33:33, nevynucených chyb udělala Češka za celý zápas o šest víc (39:33).

Co dalšího nebylo ve výkonu Petry Kvitové ideální?
Petra viděla, že fungovalo zkrácení míče, ale ve třetím setu se to neopakovalo ani jednou. Minimálně čtyři body tak udělala a je škoda, že to neopakovala. V zápase asi rozhodl počet nevynucených chyb. Obě hráčky výborně servírovaly a nevynucené chyby jsou u Petry poměrně častou záležitostí, protože hraje riskantní tenis a bohužel to asi rozhodlo.

Takže vítězství Japonky je zasloužené?
Musím říct, že po zásluze vyhrála, byla ve finále mírně lepší hráčkou. Ale Petra se mi moc líbila. Zaslouží obrovský kompliment a gratulaci, stejně jako Karolína Plíšková. Obě hrály vyrovnané zápasy se světovou jedničkou, obě prohrály 4:6 ve třetím setu, bylo to o několik míčů. 

Může být Petra Kvitová na svůj výkon ve finále pyšná?
Určitě! Také hrozilo, že to ve druhé sadě bude hladké, byli jsme od toho několik vteřin, nakonec se to podařilo otočit. Důležitý byl ještě třetí game ve třetím setu, kde Petra měla brejkboly a mohla získat výhodu, nepovedlo se a od té doby už tahala za kratší konec provazu. Nicméně i tak je to vynikající úspěch.

Co všechno finále Australian Open pro Petru Kvitovou znamená? Je to teprve začátek sezony.
Neumíme si představit lepší začátek sezony. Petru sice čekají velké obhajoby, protože loňská sezona byla výborná, nicméně forma a její projev na kurtu napovídá, že na post světové jedničky, dvojky nebo pětky, to je jedno, v současné chvíli má. Souhlasím s tím, že až to vyhodnotí, řekne si: ‚Skvělý začátek sezony v Austrálii a budu v tom pokračovat dál.‘ Na amerických betonech bude zase výborná.

pst, vman Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme